Halkbank için kritik gün Halkbank için kritik gün

CiddiGazete- AKP'li Fatih Mehmet Kocaispir yönetimindeki Yüreğir Belediyesi, sosyal medya mecralarının takibi, yönetimi, veri paylaşımı ve video prodüksiyon işleri için ihale açtı. Pazarlık yöntemiyle düzenlenen ihale kapsamında iki farklı şirketten teklif alındı.

Yüreğir Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü öncülüğünde düzenlenen ihalede ihale komisyonu, teklifler üzerinde incelemelerde bulundu. Yaklaşık maliyetin 1 milyon 423 bin 328 TL olarak belirlendiği sosyal medya işleri kapsamında İzmir merkezli 3Gen Medya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile anlaşma yapıldı. Anlaşmanın Yüreğir Belediyesi’ne maliyetinin 1 milyon 380 bin 5 TL olduğu bildirildi. İhale kapsamında gerçekleştirilen işlerin süresi yedi ay olarak belirlendi.

AKP'li belediyeden 1 milyon 380 bin TL'lik ihale alan şirketin kurucularının da AKP'de aktif siyaset yaptığı öğrenildi. Şirketin kurucularından Murat Gaygusuz'un AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Hamza Dağ ile birlikte çalıştığı, Orkun Güzel'in ise AKP Genel Merkez Gençlik Kolları MYK'da Ekonomi Mali İşler Başkanı olduğu belirtildi.

(Birgün)