CiddiGazete- Samsun'da boğazı kesilerek öldürülen 2 çocuk annesi kadının katili aynı binada oturan akrabası çıktı. Katil, kadını kolundaki 3 bilezik için öldürmüş.

Boston'da Eylem Tok kararı Boston'da Eylem Tok kararı

Olay, Samsun'un Atakum ilçesi Balaç Mahallesi'ndeki 17 katlı sitenin 13. katında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Fatih Yıldırım (41) eşinden haber alamayınca evine gitti ve komşusunun da yardımıyla yangın merdiveninin kapısından eve girdi.

Fatih Yıldırım, 2 çocuk annesi eşi Kader Yıldırım'ı (39) boğazı kesilmiş halde hareketsiz olarak buldu. Olay 112 Acil Çağrı Merkezi'ne haber verildi.

Eve giden polis ve sağlık ekipleri, Kader Yıldırım'ın hayatını kaybettiğini tespit etti. Kadının cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı'na gönderildi.

Fatih Yıldırım ise ifadesine başvurulmak üzere Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Yıldırım ifadesinde, eşinin kolundaki altın bileziklerin çalınmış olduğunu söyledi.

Polis olayla ilgili yaptığı araştırmada cinayet olayını gerçekleştiren şüphelinin aynı binanın 3. katında oturan ölen kadının eşinin halasının oğlu M.I. (32) olduğunu tespit etti. Gözaltına alınan M.I.'nın 300 bin TL borcu olduğunu, kadını bileziklerini almak için öldürdüğünü itiraf etti.

Polis M.I.'nın cinayet sonrası kadının kolundan aldığı 3 altın bileziği ele geçirdi.

Editör: İbrahim KANBUR