CiddiGazete- Ankara Halk Ekmek Fabrikası, Başkent Marketler için 29'u Ankara'da ve 13'ü kadınların kurucusu olduğu toplam 63 üretici kooperatifi ve birliği ile ÇKS'ye kayıtlı 39 çiftçiden bin 300 çeşit yöresel ürün tedarik ederken, Ankara içi ve dışındaki kooperatiflerden bugüne kadar yaklaşık 326 milyon TL'lik yöresel ürün satın aldı.

Başkent Marketler sayesinde Ankara'da bin 572 üyeye sahip 29 üretici kooperatifi ve birliğinden istihdam edilen kişi sayısı ise yaklaşık 320'ye ulaştı.

5 YENİ BAŞKENT MARKET İÇİN ÇALIŞMA BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya büyük önem ve öncelik verdiklerini söyleyen Ankara Halk Ekmek Fabrikası Genel Müdürü Tamer Eski, 7 farklı noktada hizmet veren Başkent Marketler ile ilgili şöyle dedi:

"Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak kırsal kalkınmaya büyük önem ve öncelik veriyoruz. Bu kapsamda Nisan 2020 tarihinden itibaren Başkent Market projesini hayata geçirdik. Bugüne kadar 7 tane Başkent Market şubesini hizmete açtık. Burada halkımıza sunduğumuz ürünleri başta Ankara'nın kadın kooperatiflerinden olmak üzere neredeyse tüm kooperatiflerinden toparlıyoruz. Türkiye genelinde 63 kooperatifte hizmet veriyoruz. Çiftçi Kayıt Sistemi'ne dahil olan 39 tane çiftçimizin ürününü satın alarak da raflarımızda yer veriyoruz. Bugüne kadar bin 300'ün üzerinde ürünü Başkent Market mağazalarında satışa sunduk. Bunlar hijyenik, kaliteli ve sağlıklı ürünler...

Bu kapsamda satışa sunduğumuz ürünlerden elde ettiğimiz 326 milyon liralık geliri çiftçimize aktararak onların yanında durduk ve onlara kaynak sağlamış olduk. Başkent Marketlerimizin sayısını artırmak farklı lokasyonlarda Ankaralılara hizmet vermek amacıyla 5 yeni Başkent Market'in de projelendirme ve yapım aşamasına başladık."

BAŞKENT MARKET ŞUBELERİNİN ADRESLERİ

İlk olarak 29 Nisan 2020'de hizmet vermeye başlayan Başkent Marketlerin hizmet verdiği 7 nokta ve adresleri şöyle:

Etimesgut: İstasyon Mahallesi Ulubatlı Hasan Caddesi No: 100/A

ABB'den 100. yıla özel nikah salonu ABB'den 100. yıla özel nikah salonu

Mamak: Şafaktepe Mahallesi Mamak Caddesi No: 59/B

Batıkent: Başkent Bulvarı, Kentkoop Mahallesi No: 26/1

Kızılay: Ziya Gökalp Caddesi No: 11 (Çankaya Belediyesi Binası)

GİMAT: Anadolu Bulvarı No: 13 (Ankara Halk Ekmek Fabrikası)

ASKİ: Kazım Karabekir Caddesi No: 70/2

Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası: Emniyet Mahallesi Hipodrom Caddesi No: 5

Koru Metro İstasyonu çıkışında bulunan bir Başkent Büfe ile de yöresel ürünler Ankaralılara ulaştırılıyor.

Yeni Başkent Marketler için de çalışmalarını sürdüren Halk Ekmek Fabrikası; Gölbaşı ilçesine kurulan BAKAP'ta, Lodumlu Parkı içinde, Batıkent Rekreasyon Alanı'nda, Ergazi Mahallesi ile Ulus Dolmuş Duraklarında yeni şubelerini açmaya hazırlanıyor.