CiddiGazete- Valiler Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararnameye göre, 57 ilin valisi değişti, 6 vali ise merkeze çekildi.

Atatürk olduğunu bilmiyordum Atatürk olduğunu bilmiyordum

Buna göre, Adana Valisi Süleyman Elban İzmir Valisi olarak atandı. Yavuz Selim Köşger de Adana Valisi oldu. Erzurum Valisi Veli Okay Memiş'in yerine ise Mustafa Çiftçi atandı.

Malatya Valisi Hulusi Şahin Antalya Valiliğine, Mardin Valisi Mahmut Demirtaş Bursa Valiliğine, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Trabzon Valiliğine atandı.

AFAD BAŞKANI VALİ OLDU

Muğla Valisi Orhan Tavlı Samsun Valiliğine, Samsun Valisi Zülkif Dağlı Çorum Valiliğine, AFAD Başkanı Yunus Sezer Edirne Valiliğine, Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu Erzincan Valiliğine, Antalya Valisi Ersin Yazıcı Malatya Valiliğine, Cevdet Atay Şırnak Valiliğine, Yaşar Karadeniz Sakarya Valiliğine atandı.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Mülkiye Başmüfettişi olarak atanırken, Şırnak Valisi Osman Bilgin de Mülkiye Başmüfettişliğine atandı. TBMM Genel Sekreteri Ali Kumbuzoğlu ise Aksaray Valisi oldu

vali 1-1

vali 2-1

AYRINTILAR GELİYOR...