CiddiGazete- Ankara'da, "Tehlikeli Malların Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığına İlişkin Avrupa Anlaşması" (ADR) doğrultusunda UKOME tarafından alınan kararla; yanıcı, patlayıcı ve radyoaktif madde taşıma yetki belgesi almış araçların, şehir dışından gelip şehir içinden geçişleri saat 06.00-22.00 arası yasaklanırken, bu zaman aralığında geçecek araçların çevre yolunu kullanma zorunluluğu getirildi.

GÜZERGÂH İZİN BELGESİ ŞARTI

Yeni düzenlemeyle birlikte tehlikeli madde taşımacılığı yapan sürücüler Ankara'da bazı cadde ve bulvarlara giriş yapamayacak. Güvenlik tedbirleri doğrultusunda söz konusu araçların giriş yapamayacağı güzergâhlar şöyle:

- Atatürk Bulvarı

- Cinnah Caddesi

- GMK Bulvarı

- Ziya Gökalp Caddesi

- Meşrutiyet Caddesi

- Mithat Paşa Caddesi

- Milli Müdafaa Caddesi

- Kumrular Caddesi

- Necatibey Caddesi

- Dikmen Caddesinin Genel Kurmay Kavşağı ile Polisevi Kavşağı arası

- Cemal Gürsel Caddesi

- Çankırı Caddesi

- Çankaya Caddesi

- İnönü Bulvarı

- Tıp Fakültesi Caddesi

- Olgunlar Caddesi

- Dr. Mediha Eldem Caddesi

Ankara'da beklenen kar yağışı başladı Ankara'da beklenen kar yağışı başladı

Şehir merkezine gündüz saatlerinde girme mecburiyeti bulunan tehlikeli madde taşıyan araç sürücülerinin ise Ankara Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından verilecek "güzergâh izin belgesi" almaları şartı aranacak. Bu araçları kullanan sürücülere trafiğin yoğun olmadığı 10.00-16.00 saatleri arasında izin verilecek ve bu konuda Emniyet Trafik Denetim Birimleri bilgilendirilecek.