CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat günü yaşanan depremin ardından afet bölgesinde vatandaşların en büyük ihtiyaçlarından biri olan hijyen ve yıkanma sorununun çözülmesi için harekete geçti.

AYNI ANDA 100 KİŞİ DUŞ ALABİLECEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kahramanmaraş'a 100 kişi kapasiteli duş alanı yaptıklarını duyurdu. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Yavaş, "Kahramanmaraş'ta hazırladığımız kadın ve erkek bölümlerinin her biri 50'şer kişiden toplam 100 kişi kapasiteli duş alanlarını bu hafta sonu tamamlıyoruz. Atıl otobüslerimizden dönüştürdüğümüz mobil duş / çamaşırhane / berber merkezlerimiz de en kısa sürede hizmete başlıyor" ifadelerini kullandı.

duş 3

EGO OTOBÜSLERİ DUŞ, ÇAMAŞIRHANE VE BERBERE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

ABB'den borç yapılandırması imkânı ABB'den borç yapılandırması imkânı

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri; EGO Genel Müdürlüğüne ait kullanım ömrünü tamamlamış 10 otobüsü, deprem bölgesindeki vatandaşların kullanması için mobil duş, mobil berber ve mobil çamaşırhaneye dönüştürdü.

duş 4

Dönüşüm tamamlanınca deprem bölgesine gidecek mobil duşların içerisinde sıcak su, lavabo, şampuan, sabun, saç kurutma makinesi ve havlu yer alacak.

Depremzedelerin kullanması için gönderilen mobil berberde ise iki berber görev yapacak. Ayrıca mobil araçlarda bir de çamaşırhane bulunacak.