CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın daha önce duyurduğu zam oranı belli oldu.

Cumhur İttifakı'nın tüm engellemelerine rağmen Mansur Yavaş, toplu iş sözleşmesinde yer almamasına rağmen personelin maaşına yüzde 30 civarında ara zam yaptı.

Belediye hizmetlerinin aksaması, Başkentli vatandaşların mağdur olması ve Mansur Yavaş'a tepki göstermesi için kredi talebine onay verilmemesine rağmen, personele yapılan zam beklentinin üzerinde oldu.

AKP PERSONELİN EKMEĞİYLE OYNADI

Cumhur İttifakı, Mansur Yavaş yönetiminin kredi talebine olumlu oy kullanmış olsaydı, yapılan hesaplara göre personele verilecek zam ortalama yüzde 60 olacaktı.

Yavaş'ın personele verdiği zam kök maaşa eklenecek ve toplu iş sözleşmesi gereği yıl başında yapılacak zammı etkilemeyecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanları, mevcut zammın üzerine yılbaşında bir zam daha alacaklar.

Ankara'da eski eş dehşeti: 1 ölü, 1 yaralı Ankara'da eski eş dehşeti: 1 ölü, 1 yaralı

"TÜM ENGELLEMELERE RAĞMEN..."

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda maaş zamları ve Cumhur İttifakı'nın kredi talebini engelleme girişimlerini yorumladı. Gültekin'in paylaşımı şöyle:

- ABB personelimizin maaş iyileştirilmesi sürecinde -sonucu belli değilken- gürültü koparanlara sesleniyoruz: ABB, TİS belli olmasına ve hiçbir zorunluluğu olmamasına rağmen; daha önemlisi SİZİN TÜM ENGELLEMELERİNİZE RAĞMEN personelinin maaşını artırdı.

- Ankara Büyükşehir Belediyesine, 2023 bütçesinde yer almamasına rağmen EYT nedeniyle 1.5 milyar TL ek yük bindi. Ekonominin kötü olması nedeniyle Belediyemizin maliyetleri katbekat arttı. Personelin maaşı eridi, alım gücü düştü. Maaşlarda iyileştirme yapma zorunluluğu oldu.

- ŞİMDİ SORUYORUZ: İlçe Belediyeleriniz bu süreci aşmak için TAKIR TAKIR kredi çekerken, ABB'nin kredi talebini Belediye Meclisinde neden reddettiniz? Reddetmeseydiniz personelimiz bugün mutlu olduğu artıştan daha da fazla artış alacaktı. Personelin yüzüne nasıl bakacaksınız? Başta altyapı olmak üzere asli projeler için harcanacak bu krediyi reddederek Sn. Mansur Yavaş'ı mı, yoksa Ankara halkını mı cezalandırdınız? Ekonominin bu hâle gelmesinin sorumlusu sizken, Belediye hizmetlerini neden ENGELLİYORSUNUZ?

"PARSELİZASYON DÖNEMİNİN ARDINDAN ANKARA'YA HUZUR GELDİ"

- Merak etmeyin! Ucuz siyasetinize rağmen mesai arkadaşlarımızla kol kola; şeffaf Belediyecilik anlayışıyla halkımıza hizmet etmeyi sürdüreceğiz. 25 yıllık "parselizasyon" döneminin ardından Ankara'ya gelen huzuru, bu oyunlarınızla bozma niyetinizi ASIL BİZ ENGELLEYECEĞİZ!

- Gün boyu mutluluğunu paylaşan ve teşekkür mesajı atan kıymetli mesai arkadaşlarımız; bu sizin hakkınız, emeğinizin karşılığı. Asıl biz, bu süreçte Başkanımız Sn. Mansur Yavaş'ın yanında dimdik durduğunuz ve ucuz siyasete prim vermediğiniz için teşekkür ederiz.

- Yönetimleri takır takır kredi çekerken personeline düşük maaşı reva gören, banka primlerini bile tam yatırmayan, sendikası dahi olmayan ilçe belediyelerinde çalışan kıymetli hemşehrilerimiz; merak etmeyin, sizlerin de haklarınızın takipçisi olacağız.