CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi Karataş Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin inşaat çalışmalarında sona yaklaşıldı. 93 bin metrekare alan üzerine inşa edilen merkez, 6 bin sokak hayvanına ev sahipliği yapacak.

YAVAŞ: 6 BİN CAN DOSTUMUZA EV SAHİPLİĞİ YAPACAĞIZ

ABB'nin yeni projesi hizmete açıldı ABB'nin yeni projesi hizmete açıldı

Karataş Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili son durumu sosyal medya hesaplarından paylaşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, "Burası Karataş Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi. 93 bin m² alan üzerine inşa edilen merkezimizde 6 bin can dostumuza ev sahipliği yapacağız. Avrupa Birliği standartlarında olan merkezimizin %95'ini tamamladık, çok yakında açıyoruz" ifadelerini kullandı.

AVRUPA STANDARTLARINDA

Sahipsiz sokak hayvanlarına Avrupa Birliği standartlarına uygun daha konforlu ve modern bir yaşam alanı sunmak amacıyla yapımına başlanan merkezde öncelikli olarak engelli, yaşlı, yaralı, ortopedik ve travmatik problemleri olan sokak hayvanları rehabilite edilecek.

Yüzde 95'i tamamlanan tesiste bakım ve tedavilerin daha modern koşullarda gerçekleştirileceği hayvan hastanesi, preoperatif ve postoperatif alanlar, yoğun bakım ünitesi, uyuz tedavi birimi ve anne yavru ünitesi, kulübe montajları, gölgelik ve peyzaj düzenleme çalışmaları devam ediyor.