CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen önemli projeler arasında yer alan Türkiye'nin en büyük Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi’nde ilk yıl sonu etkinliği gerçekleştirildi.

Özel gereksinimli ve normal gelişim gösteren çocukların bir arada eğitim aldığı merkezde 3-4 yaş grubu öğrenciler İngilizce, jimnastik ve dans gösterilerinde hünerlerini sergiledi.

tören 1-1

ENGELSİZ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

İlk mezuniyet heyecanının yaşandığı Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi'nde, çocukların öğretmenleri eşliğinde gerçekleştirdiği gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinliğe katılan veliler sevinç ve hüznü aynı anda yaşarken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın eşi Nursen Yavaş da ailelerin heyecanına ortak oldu.

Amaçlarının daha çok çocuğa kaliteli eğitim vermek olduğunu söyleyen Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Adnan Tatlısu ise düzenlenen etkinlik hakkında şöyle konuştu:

Yavaş'ın resti işe yaradı Yavaş'ın resti işe yaradı

"Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak Engelsiz Çocuk Gündüz Bakımevi’nin ilk yılını çocuklarımızla başarılı bir şekilde tamamladık. Vicdanlı çocuklar yetiştirme sloganıyla açtığımız bakımevinde 20 özel gereksinimli, 30 normal gelişim gösteren çocuğumuz hep birlikte eğitim gördü. Amacımız daha çok çocuğa kaliteli eğitimi ulaştırmak..."

YIL SONU ETKİNLİĞİNDE BABALAR GÜNÜ DE UNUTULMADI

3-4 yaş grubu öğrenciler geri dönüştürülebilir malzemelerle yapılmış kıyafetleri giyerek gerçekleştirdikleri defile ile geri dönüşüme dikkat çekti. Çocuklar, özel olarak hazırlanan ve üzerinde ‘En iyi baba’ yazan sertifika ile hediyelerle babalarının Babalar Günü’nü de kutladı. Gün boyu eğlenceli anların yaşandığı program balon gösterisi ve şarkılarla sona erdi.