CiddiGazete- ABD, bölücü terör örgütü PKK/YPG ile yaptığı işbirliğini bir kez daha gözler önüne serdi. Üstelik tüm Türkiye, cuma ve cumartesi günleri Irak'ın kuzeyinden gelen 12 şehidin haberiyle sarsılmışken, ABD ordusu skandal bir paylaşım yaptı.

Tüfek 22

ABD'nin Ortadoğu operasyonlarını yürüten Merkez Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı olan terör örgütü IŞİD'e karşı kurulmuş "Birleşik Ortak Görev Gücü Doğal Kararlılık Harekatı"nın sosyal medya hesabından salı günü Suriye'de çekilmiş dört kare fotoğraf yayınladı.

Tüfek33NİŞAN ALMAYI ÖĞRETTİLER

İstanbul'da ulaşıma tören eziyeti İstanbul'da ulaşıma tören eziyeti

Bu karelerde ABD'li askerler, terör örgütü PKK/YPG'nin üyelerine silah kullanma eğitimi verirken görülüyor. Biri kadın, biri erkek iki ABD'li asker, teröristlere kalaşnikof tüfeklerin nasıl sökülüp takılacağını, temizleneceğini ve nasıl nişan alıp ateş edileceğini gösteriyor. Fotoğrafların hangi kentte çekildiği belirtilmedi.

Tüfek44ABD, mühimmat ve eğitimin yanısıra mağarada yaşayan PKK'lı teröristlere 4K LED TV bile getirdi.

İHANETİN SONU GELMEDİ

ABD, PKK'nın terörist olduğunu resmen kabul etmesine rağmen 2014'ten bu yana terör örgütüne "IŞİD'le mücadele ettiği" yalanıyla destek sağlıyor. ABD, bölgedeki teröristler için "Suriye demokratik güçleri" ismini kullanarak, bunun PKK'dan farklı bir yapı olduğunu öne sürüyor. PKK/YPG, aldığı bu destekle Suriye'nin kuzeydoğusunda petrol sahalarının da dahil olduğu geniş bir alanı işgal ediyor. Bu işgal alanında ABD'nin 900 kadar askeri var.