CiddiGazete- Federal Soruşturma Bürosu (FBI) tarafından ‘ABD tarihinin en azılı seri katili’ olarak nitelendirilen 80 yaşındaki Samuel Little’ın öldüğü açıklandı.

Üç kadını öldürmekten ömür boyu hapis cezasına çarptırılan ve 2012 yılından bu yana hapishane bulunan Little’ın ölmeden önce 1970 ile 2005 yılları arasında 93 kadını öldürdüğünü itiraf ettiği belirtildi.

NTV’nin aktardığına göre, California Rehabilitasyon Departmanı, 80 yaşındaki Little'ın sabah 04.53'te öldüğünü açıklarken ölüm nedeninin Los Angeles County Tıbbi Muayene Ofisi tarafından belirlendikten sonra duyurulacağı ifade edildi.

GÖÇEBE BOKSÖR KATİL

Eski bir boksör olan Little’ın öldürdüğü kişileri önce yumrukladığı, daha sonra da boğarak öldürdüğü açıklanırken katilin göçebe bir yaşam tarzı olduğu, çok fazla yer gezerek burada adı uyuşturucuya ve fuhuşa karışan kadınları öldürdüğü belirtildi.

MAKTULLERİN RESİMLERİNİ ÇİZDİ

Little’ın ayrıca hapishanedeyken öldürdüğü kadınların resimlerini çizdiği belirtildi.

İlk olarak 2012 yılında uyuşturucu soruşturması kapsamında tutuklanan Little’ın, daha sonra da üç kadını öldürdüğüne dair DNA kanıtları ortaya çıkmış, şartlı tahliye imkanı olmaksızın üç kez müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.