CiddiGazete- ABD Donanmasına ait nakliye gemisi "Leroy A. Mendonca" ve askeri araçlar, Yunanistan'ın Dedeağaç Limanı'na konuşlandı.

ABD donanmasına ait "Leroy A. Mendonca" isimli nakliye gemisi Ege'deki Dedeağaç Limanı'na gelerek beraberinde 4. Piyade Tümeni ve 3. Zırhlı Tugay Muharebe Timine ait yaklaşık 3 bin parça ekipmanı limana indirdi.

Dede 16M4TANKLAR VE ZIRHLI ARAÇLAR SIRA SIRA DİZİLDİ

3. ABCT'nin ekipmanları arasında M1 Abrams, M2 Bradley Piyade Savaş Araçları gibi tanklar ve diğer destek araçları yer aldı.

Birimin, NATO topraklarının savunmasını sağlamak için Avrupa'ya dağıtılacak 3 bin 500'den fazla askerin yer aldığı yedi taburu var.

3. ABCT'nin Dedeağaç liman operasyonundan sorumlu subay yardımcısı Binbaşı Steven Chase, Yunanistan medyasına yaptığı açıklamada "İlk kez bir zırhlı tugay muharebe ekibinin tamamı bu limandan geçiyor. Bu özel harekat, ABD ile Yunan Silahlı Kuvvetleri arasındaki güçlü ilişkiyi daha da ortaya koydu ve Dedeağaç Limanı'nın Güney Avrupa'ya açılan önde gelen bir kapı olduğunu kanıtladı. Lojistik açıdan Yunanistan, personel ve ekipmanın ihtiyaç duyulan noktaya hızla konuşlandırılmasında önemli bir jeostratejik düğüm noktası olmuştur" İfadelerini kullandı.

İran İsrail'le dalga geçti! İran İsrail'le dalga geçti!

16. Sürdürme Tugayı'na bağlı 624. Hareket Kontrol Timi komutanı Yüzbaşı Janine Donnelly-Cole, bu görevin Avrupa sahasında hızlı savaş gücü oluşturmak için önemli olduğunu söyledi. Dedeağaç Limanı'nın yetenekleri, ABD'li ve Yunan personelin aynı anda ticari hat taşıma ve demiryolu hareketi hazırlıklarını yürütmesine olanak tanıdığını dile getirdi.

Dede 15M2ZIRHLI ARAÇLAR POLONYA VE BULGARİSTAN'A GİDECEK

Donnelly-Cole, "Gemi SDDC (598.) tarafından boşaltılırken, ekibim nihai varış noktasına giden ticari hat taşıma ve demiryolu yükleme işlemlerini eşzamanlı olarak gerçekleştiriyor. Bu görev için ekipmanı Polonya ve Bulgaristan genelinde dokuz farklı yere gönderiyoruz" dedi.

Delta Bölüğü komutanı, 3. ABCT 588. Tugay Mühendis Taburu Yüzbaşı Ellen Gensicki ise Dedeağaç Limandaki kolektif çalışma çabalarının NATO ilişkilerini güçlendirdiğini söyledi.

Gensicki, "NATO müttefiklerimizle birlikte çalışmak ve yalnızca Yunan kültürünü deneyimlemekle kalmayıp, NATO’yu bir bütün olarak mümkün kılmak bizim için bir onurdur" ifadelerini kullandı.