CiddiGazete- Karar Gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren, bugünkü yazısında Abdurrahman Dilipak'ın Akit TV ve Akit Gazetesi ile ilişiğini kesmesini ele aldı. Eleştirel yazıları ve konuşmalarıyla Ankara'yı rahatsız ettiği için uyarılan Dilipak'ın ekranının ve sütununun elinden alınmasını eleştiren Taşgetiren "İyi mi olacak bu Ankara için? Bu, iyi mi olacak Akit camiası için? İyi mi olacak bu, islâmî camia için?" diye yazdı.

KONUŞMA, YAZMA DENİLDİ

Ahmet Taşgetiren'in "İşler iyi gitmiyor" başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

"...VE DİLİPAK

Abdurrahman Dilipak, yılların Akit Yazarı, İslami camianın önemli ismi gazetesi ve gazete bünyesinde çıkan Akit tv ile yollarını ayırmak zorunda kaldı. Yazılarındaki ve tv konuşmalarındaki eleştirel çizgi sebebiyle gazete yönetiminden uyarı geldi. Ankara rahatsızdı. Ve olan oldu.

Azaltılıyorduk, bir kere daha azaltıldık.

Ne yapıyordu Dilipak 'Bizde işler iyi gitmiyor' diyordu. 'Biz bu değiliz' diyordu.

'Konuşma, yazma' denildi. Ekranı, sütunu kapatıldı.

İyi mi olacak bu Ankara için? Bu, iyi mi olacak Akit camiası için? İyi mi olacak bu, İslâmî camia için?

'İslâmî camia' mı dediniz? 'Siyasi iktidardan başka bir şey kaldı mı ki?' gibi sesler duyuyorum. Var elbet. Bugünlerde konuşmak – yazmak zor olsa da, bir gün herkes konuşur elbet. Keşke o zaman 'ba’de harabi Basra' durumu olmasa…"

NE OLMUŞTU?

Yaklaşık 30 yıldır iktidar yanlısı Yeni Akit'te çalışan Abdurrahman Dilipak, gazetedeki yazılarına son vermişti. Akit TV'de Dilipak’ın da yer aldığı "Derin Gerçekler" programı, yönetim tarafından sonlandırılmıştı.

Katar tezkeresi TBMM'de kabul edildi Katar tezkeresi TBMM'de kabul edildi

Dilipak, yönetimin, gazetedeki yazılarıyla ilgili herhangi bir şey talep etmediğini ama televizyondaki üslubuyla gazetedeki üslubu aynı olduğunu ve bunun da sorun oluşturabileceğini belirterek yazılarına son verdiğini söylemişti.