CiddiGazete- Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde yaşanan çatışmada 6 askerimizin şehit olduğunu, bir askerimizin de yaralandığını duyurdu.

Bölgeden gelen ilk haberde şehit sayısı 6 olarak bildirildi. Uzun bekleyişten sonra Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şehit sayısının üç, yaralı asker sayısının da dört olduğu belirtildi. MSB'nin ilk açıklaması şöyle:

Şampiyonluk derbisi Fener'in Şampiyonluk derbisi Fener'in

- Irak'ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta 3 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır.

- Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında temas devam etmektedir. Belirlenen hedeflere ve teröristlerin kaçış istikametlerine ani hava harekâtı düzenlenmiştir. İlk belirlemelere göre 4 terörist etkisiz hâle getirilmiştir.

- Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz.

MSB'DEN İKİNCİ AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı, ikinci bir açıklama daha yaptı ve yaralı üç askerin müdaheleye rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu şu ifadelerle duyurdu:

"Irak'ın kuzeyinde, 22 Aralık 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından yapılan saldırı ve akabinde sağlanan temasta yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan 3'ü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bölgede etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 7'ye yükselmiştir. Operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda, hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz."