Yandaş olmayan bürokratlara tehdit Yandaş olmayan bürokratlara tehdit

CiddiGazete- Türkiye bugün Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gitti. Oy verme işlemi saat 17.00’da tamamlandı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) saat 18.30 itibarıyla yayın yasağını kaldırdı. Yayın yasağının kaldırılmasının ardından seçim sonuçları duyurulmaya başlandı.

Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olmak için yarışan adayların oylarını kullandıkları sandıklarda da sonuçlar belli oldu. İşte sonuçlar:

ERDOĞAN'IN SANDIĞI

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda 3279 numaralı sandıkta kullandı.

3279 numaralı sandıkta kayıtlı 380 seçmenden 364'ü oy kullandı. 7 oy geçersiz sayılırken 1 oy, zarfta işaret olduğu için açmadan geçersiz sayıldı.

3279 numaralı sandıktan Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan’a 212 oy, Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na 132 oy, Ata İttifakı’nın adayı Sinan Oğan’a 12 oy çıktı.

KILIÇDAROĞLU'NUN SANDIĞI

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için oylarını Çukurambar’daki Arjantin İlkokulu’nda 4221 numaralı sandıkta kullandı.

Kılıçdaroğlu'na, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı da eşlik etti.

4221 numaralı sandıktan Kılıçdaroğlu’na 229 oy, Erdoğan'a 90 oy, Sinan Oğan'a ise 6 oy çıktı. 331 seçmenin oy kullandığı sandıktan 5 oy boş çıkarken, 1 oy geçersiz sayıldı.

OĞAN'IN SANDIĞI

ATA İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan ve eşi Gökçen Oğan, oylarını Ankara Çankaya'daki Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’nde 1276 numaralı sandıkta kullandı.

Sinan Oğan’ın oy kullandığı sandıkta en fazla oyu, Kemal Kılıçdaroğlu aldı. Sayım sonuçlarına göre, Kılıçdaroğlu, 278 oyla birinci sırada yer aldı.

1276 numaralı sandıkta kullanılan 331 oyun 3’ü geçersiz sayıldı. Erdoğan’a 36 oy, Sinan Oğan’a 14 oy çıkarken, Muharrem İnce için oy çıkmadı.

İNCE'NİN SANDIĞI

14 Mayıs seçimlerine 3 gün kala cumhurbaşkanı adaylığından çekilen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ve eşi Ülkü İnce, oylarını Ankara Yaşamkent Şener Çakmak Anadolu Lisesi'nde 4617 numaralı sandıkta kullandı.

İnce’nin oy kullandığı 4617 numaralı sandıktan Kemal Kılıçdaroğlu'na 296 oy, Recep Tayyip Erdoğan'a 50 oy, Sinan Oğan'a 12 oy ve Muharrem İnce'ye 3 oy çıktı.