CiddiGazete- Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD'dan 6 ile sarı ve turuncu kodlu uyarı geldi. Altı ilden Giresun ve Trabzon turuncu kodla uyarılırken Ordu, Giresun, Tokat, Gümüşhane ve Samsun sarı kodla uyarıldı. Çok kuvvetli sağanak yağış beklenen illerde sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, heyelan ve kuvvetli rüzgâr uyarısı yapıldı.

Meteorolojinin uyarısında, "Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz'de görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak Samsun, Tokat ve Trabzon'un doğusu, Gümüşhane'nin kuzeyi ile Ordu çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Giresun çevreleri ile Trabzon'un batısında çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, heyelan, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmekte" ifadeleri kullanıldı.

Bir uyarı da AFAD'dan uyarı geldi. Sosyal medyadan yapılan uyarıda, "Meteoroloji'den alınan bilgiler ve yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz'de Beklenen Çok Kuvvetli Sağanak Yağışlara Dikkat! 22 Haziran Perşembe günü; Samsun, Tokat ve Trabzon'un doğusu, Gümüşhane'nin kuzeyi ile Ordu çevrelerinde kuvvetli, Giresun çevreleri ile Trabzon'un batısında çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, heyelan, kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olmasını önemle hatırlatıyoruz" ifadeleri kullanıldı.