CiddiGazete- CHP Medya ve Kurumsal İletişimden Sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Tuncay Özkan, AKP'nin 81 ilde CHP logosunun yer aldığı, terör örgütü PKK'nın kadrolarını tanıtan afişler asacağını belirterek, "Seçimi kaybediyorlar. YSK'nın derhal bu kirli propagandayı engellemesi lazım. Onları PKK terör örgütü de kurtaramayacak. Yine PKK'nın kanatları altına sığındıkar" dedi.

Tuncay Özkan, CHP’nin Bolu mitingi ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, CHP adına Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in, Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) AKP'nin bu afişleri asmasına engel olunması için başvuru yaptığını bildirdi.

MONTAJLANMIŞ VİDEO

Destici için dikkat çeken iddia Destici için dikkat çeken iddia

AKP'nin 81 ilde afişleri panolara asma ve halka broşür dağıtma hazırlığı yaptığını öğrendiklerini belirten Tuncay Özkan, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul mitinginde montajlanmış bir video ile PKK'lı Murat Karayılan'ı CHP videosu içerisindeymiş gibi gösterdiğini anımsattı. Özkan, şimdi de CHP logosu ile sahte afişler ve broşürler üreten AKP’nin dezenformasyon ile seçim kazanmaya çalıştığını iddia etti.

YSK'YA ÇAĞRI

"YSK'nın derhal bu kirli propagandayı engellemesi lazım" diyen Özkan, “Terör örgütü ile CHP’yi yan yana getirmek, terör örgütü propagandası yapmaktır. CHP’nin ne PKK’yla ne de herhangi bir terör örgütü ile bağı yoktur. Hiçbir görüşmesi, gizli pazarlığı söz konusu değildir. CHP’yi terörle yan yana getirmek alçaklıktır. Seçimi rayından çıkaracak kirli propaganda yöntemleriyle CHP’nin kazanmasını engellemeye çalışmak nafile bir çabadır. Kaybetme korkusuyla yaptıkları bu çalışmaların hiçbir faydası olmayacak, kaybedecekler. Yine onlara sığındılar. PKK kanatları altına sığındılar. Onları PKK terör örgütü de kurtaramayacak. PKK ve CHP afişlerine seçim malzemesi haline getirmek suçtur" diye konuştu.