Kulis bilgilerine göre AK Parti, Silivri, Maltepe ve Beşiktaş'ta aday çıkarmayarak MHP'nin adayını destekleyecek.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının Binali Yıldırım olmasına kesin gözüyle bakılırken, yayınlanan ilçe adayları listesi şöyle:
1. Adalar: Özlem Öztekin Vural (AK Parti Adalar İlçe Başkanı)
2. Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı (Mevcut belediye başkanı)
3. Ataşehir: İsmail Erdem (Sancaktepe Mevcut Belediye Başkanı)
4. Avcılar: İbrahim Ulusoy (Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Başhekimi)
5. Bağcılar: Lokman Çağrıcı (Mevcut belediye başkanı)
6. Bahçelievler: Hakan Bahadır (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı)
7. Bakırköy: Mehmet Umur (27. dönem AK Parti İstanbul milletvekili adayı)
8. Başakşehir: Yasin Kartoğlu (Mevcut belediye başkanı)
9. Bayrampaşa: Atila Aydıner (Mevcut belediye başkanı)
10. Beykoz: Murat Aydın (Zeytinburnu mevcut belediye başkanı)
11. Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık (AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı)
12. Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız (Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 26. dönem AK Parti İstanbul milletvekili)
13. Büyükçekmece: Mevlüt Uysal (İBB mevcut belediye başkanı)
14. Çatalca: Mesut Üner (AK Parti Çatalca İlçe Başkanı)
15. Çekmeköy: Ahmet Poyraz (Mevcut belediye başkanı)
16. Esenler: M. Tevfik Göksu (Mevcut belediye başkanı)
17. Esenyurt: Azmi Ekinci (26. dönem AK Parti İstanbul milletvekili)
18. Eyüpsultan: Deniz Köken (Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri)
19. Fatih: Ergün Turan (TOKİ eski başkanı)
20. Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta (Mevcut belediye başkanı)
21. Güngören: Fatih Özçiçek (Meclis Üyesi)
22. Kadıköy: Özkan Özgül Yavuz (İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri / KADEM Yönetim Kurulu Üyesi)
23. Kağıthane: Mevlüt Öztekin (AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı)
24. Kartal: Ebubekir Taşyürek (İBB Meclis Üyesi)
25. Küçükçekmece: Temel Karadeniz (Mevcut belediye başkanı)
26. Pendik: Ahmet Cin (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı)
27. Sancaktepe: Şeyma Döğücü (AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı)
28. Sarıyer: Salih Bayraktar (AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı)
29. Sultangazi: Abdurrahman Dursun (AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı)
30. Sultanbeyli: Hüseyin Keskin (Mevcut belediye başkanı)
31. Şile: İlhan Ocaklı (AK Parti Şile İlçe Başkanı)
32. Şişli: Fatma Özden Ay (Şişli Belediye Meclis Üyesi)
33. Tuzla: Şadi Yazıcı (Mevcut belediye başkanı)
34. Ümraniye: İsmet Yıldırım (KİPTAŞ eski genel müdürü)
35. Üsküdar: Hilmi Türkmen (Mevcut belediye başkanı)
36. Zeytinburnu: Ömer Arısoy (Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı)
37. Beşiktaş: MHP'ye verildi
38. Maltepe: MHP'ye verildi
39. Silivri : MHP'ye verildi
AK PARTİ'NİN MHP'YE BIRAKACAĞI İLÇELERİN 24 HAZİRAN'DAKİ OY DAĞILIMI: