CiddiGazete- Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AKP’nin kamuoyuna “Zamanında yapılacak” mesajı verdiği seçimleri Yüksek Seçim Kurulu (YSK) aracılığıyla ertelemeyi planladığını iddia etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN International’a verdiği röportajda sarf ettiği, “Cumhurbaşkanı bu kararı kendi başına alamaz. Meclis’in bir karar, görüş bildirmesi gerek. Ama günün sonunda Yüksek Seçim Kurulu, etkilenen 10 şehirde seçim olup olmayacağına karar verecek. 2 milyondan fazla kişi bölgeden ayrıldı. Gittikleri yerde nasıl oy verecekler gibi teknik sorunlar var. Ancak eğilim, önümüzdeki günlerde aksi yönde bir siyasi mutabakat olmadıkça vaktinde, mayısta yapılması yönünde” sözlerine atıfta bulunan Selçuk Özdağ, Twitter hesabından şu mesajları paylaştı:

1-UYARIYORUZ. !!!

İktidarın milletimize yeni bir oyun hazırlığının duyumlarını alıyoruz. Sarayın karanlık dehlizlerinde kotarılan plan özetle: AK Partisi, deprem felaketi sebebiyle güya böyle bir zamanda seçim konuşulmaz diyerek hassas/vicdanlı bir role bürünmüş durumda.

2-Cumhur koalisyonunun kesinlikle seçimden kaçmayacağı, zamanında yapacağı, hatta YSK yetiştirebilirse 14 Mayıs’ta bile seçim yapmak istediği propagandası hız kazandı. Ve fakat alttan alta deprem sebebiyle birtakım teknik (!) sorunların varlığı da pompalanmaya başlandı.

3-İktidar yetkilileri/sözcüleri ve kalemşörleri bu teknik sorunların esasen seçmen iradesinin sandığa tam olarak yansımayacağını işlerken iktidar EYT dahil belli başlı düzenlemeleri meclisten geçirerek seçime gitmek istediği algısını güçlendirecek.

4-Kamuoyuna (özellikle dünya kamuoyuna) seçimden kaçmayan, bahanelere sığınmayan, kendine güvenen, yasalara bağlı bir yönetim profili çizecek ki meşruiyetine halel gelmesin. İşte Cumhur koalisyonu da tam olarak böyle olmasını isterken top YSK’nın önüne gelecek.

5-YSK nasıl ki son anayasa referandumunda seçmen iradesine zarar vermez diyerek yasalara aykırı olarak milyonlarca mühürsüz oy pusulasını geçerli saydı ve bu ucube sisteme yol açtı ise yine bir şekilde benzer bir karar alacak.

6-Bu sefer de depremde yer değiştiren milyonlarca seçmenin oy kullanması teknik imkansızlıklar sebebiyle mümkün değil diyerek seçimleri “iktidar lehine” MAKUL BİR SÜRE ertelediğini açıklayacak. Gerekçe; seçmen iradesinin sandığa sağlıklı yansımayacağı.(!)

7-Kalın’ı irisi tekmili birden iktidar yetkilileri teknik sorunlar ve seçmen hareketliliğinden bahsederek kesinlikle seçimlerin olmasını istiyoruz ama YSK ne der biz bilemeyiz diyor.

Sizin bu ali cengiz oyunlarınızdan milletçe bıktık usandık.

8-YSK ne der biz bilemeyiz sözü, sizin altını şimdiden doldurduğunuz biz yapmadık onlar yaptının hazırlığıdır. YSK sizin iradeniz dışında bir karar verebilir mi? Çocuk mu kandırıyorsunuz!

Buradan uyarıyorum; Karnınızdan konuşmayı, milletimize oyun kurmayı aklınızdan geçirmeyin.

Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a: Gözler kör olmuş Mansur Yavaş'tan Erdoğan'a: Gözler kör olmuş

9-Siyasi ikbal kaygıları ile milletimize oyun kuranların çiğnedikleri “milli irade sakızının” tadı kaçtı. Milletimiz sizin ne olduğunuzu nasıl bir zihniyete sahip olduğunuzu anladı.Bu yüzden ki artık kandıramadığınız milletimizden/sandıktan kaçmak istiyorsunuz. KAÇAMAYACAKSINIZ.