CiddiGazete- Genel seçim dönemini geride bırakan Türkiye'de gözler bu kez yerel seçimlere çevrildi. Muhalefette "değişim" tartışmaları sürerken; AKP de yerel seçimlere yönelik yol haritasını belirledi.

Parti içinde yapılan çalışmalarla belediye başkanlarının performansı tespit edilip kazanabilecek adaylar belirleniyor. Partide ekim ve kasım ayları kritik dönem niteliği taşıyacak.

KONGRE TARİHİNİ CANLI YAYINDA DUYURDU

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, kongre sonrası yapılacak çalışmalara işaret ederken olağanüstü kongrenin gerçekleşeceği tarihi de duyurdu.

Hamza Dağ, "Hangi adaylarla kazanabileceğimizin çalışması yapılıyor" dedi; 7 Ekim'de olağanüstü kongrenin gerçekleşeceğini duyurdu. Dağ, kongrenin ardından adayların sahaya ineceğini ifade etti.

AKP KASIMDA SAHAYA İNİYOR

CHP Ankara'da geri sayım CHP Ankara'da geri sayım

NTV canlı yayınında konuşan Hamza Dağ'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

- Belediye başkanların performansı tespit ediliyor, gerekli hamlelerimizi yapacağız. Bu konuda tecrübeliyiz. Tamamı kasım başında belli olur diyemeyiz, kongreden sonra bu çalışmalara başlarız. Hangi adaylarla kazanabileceğimizin çalışması yapılıyor. Aday belirleme stratejimizin nasıl gelişeceği hakkında toplantılar yapıyoruz. Kasım ayının başları ve ortaları için adaylar için sahaya çıkma dönemi başlar.

CHP'Lİ BELEDİYELERİ HEDEF ALDI

- 5 yıldır Türkiye'nin nüfusunun yüzde 50'sinden fazlasını yöneten CHP ekibi. İstanbul, Ankara ve İzmir onlarda. Mart 2024 seçimleri o belediye başkanlarının karnesi olacak. İlk karneyi geçen sefer aldılar. Mayıs 2023'te millet sana söze inanmadı. Yapamadıkları ve yapmaya söz verip yapamadıkları üzerinden bir strateji belirlenecek. 5 senelik süreçte sadece şov ve reklam yaptılar. Büyükşehirlere ufacık bir katkı sunmadılar.

- Deprem bölgesi ziyaretleri yapacağız. En yüksek oy aldığımız il ve ilçelerinde teşekkür ziyaretlerine başladık.

OLAĞANÜSTÜ KONGRE TARİHİ BELLİ OLDU

- Ekimde kongremiz var, kongre sonrası bu çalışmalar başlar. Kesin tarih vermek çok mümkün değil ama bir önceki seçime bakarak kasım diyebiliriz. Önümüzdeki MKYK'da kararı alacağız. 7 Ekim'de kongremizi Ankara Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştireceğiz.

MEMUR VE EMEKLİLERE ARA ZAM GELİR Mİ?

- (Memur ve emeklilerin zam beklentisi) Cumhurbaşkanımız yeni yılı işaret etti. Enflasyonla mücadelede 2023 sonu, 2024 başı gibi sonuç alacağımızı düşünüyoruz.