CiddiGazete- Zonguldak Gülüç Belediye Başkanı AKP'li Gökhan Mustafa Demirtaş şimdi tacizle suçlandı. İddiaya göre AKP'li Demirtaş, 2017 yılında belediyede işe başlayan kadını yaklaşık 6 ay sözlü olarak taciz etti. Ardından da 2021 yılında başka bir kadına, işe girişinden yaklaşık 2 ay sonra cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.

TEHDİT İDDİASI

AKP'li başkanın kadınlara yönelik tacizi her geçen gün arttı. Demirtaş kendisini savcılığa şikâyet edeceklerini söyleyen kadınları ise "Bana hiçbir savcı dokunamaz ve ettiğin şikâyetle kalırsın. Bunu da ailene ve oğluna olacaklarla ödersin. Belediye başkanlığı görevimi bıraksam dahi senin peşini bırakmam. Hayatı sana zindan ederim" diyerek tehdit ettiği öne sürüldü. Gökhan Mustafa Demirtaş'ın, tehditlerin yanı sıra kadınların görev yerlerini de birçok kez değiştirdiği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu: Bu iş torbacılarla kalmaz Kılıçdaroğlu: Bu iş torbacılarla kalmaz

KONU VEKİLLERE ANLATILDI İDDİASI

İddialara göre; yaşadığı tacize daha fazla dayanamayan kadınlardan biri hem savcılığa suç duyurusunda bulunurken hem de durumu Zonguldak AKP İl Yöneticisi Satılmış Kutucu'ya anlattı. Kutucu tacize uğrayan kadını, Zonguldak'taki bir kafede AKP'li milletvekilleri Hamdi Uçar, Ahmet Çolakoğlu ve AKP il yöneticisi Saffet Bozkurt ile bir araya getirdi. Ancak milletvekilleri ve il yöneticileri Demirtaş hakkında herhangi bir şey yapmayarak tacize sessiz kaldı. Taciz mağduru olduğunu iddia eden diğer kadın ise olayı yöneticisine anlattı. Ancak yönetici, işten çıkarılma korkusuyla tacizi görmezden geldi.

istifa a

KADIN KOLLARI SESSİZ KALMADI

Sadece Gülüç AKP Kadın Kolları Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Ferihan Şenol tacize göz yummadı. Olayın aydınlatılması için girişimde bulunan Şenol, sonuç alamayınca hem kadın kolları başkanlığından, hem de belediye meclis üyeliğinden istifa etti. (Cumhuriyet)