CiddiGazete- Nuray Babacan, Gazete Pencere'de yer alan bugünkü yazısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, CHP'nin elinde bulunan belediyeleri almak için harekete geçtiğini yazdı.

"Biliyorsunuzdur AKP, yerel seçimlere kadar büyük kongresini yapacak. Plan, Kasım'da büyük kongre yapılacak şekilde bir takvim yapmak. Yani, yeni vitrinle seçime gidilmesi planlanıyor. Hedef çok net. CHP'nin elindeki 11 büyükşehir belediyesini, özellikle de Ankara ve İstanbul'u almak. Bu, seçimin hemen ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkalığında yapılan toplantılarda konu oldu" ifadelerini kullanan Babacan, şöyle dedi:

Geçen yıl 'Tanımıyorum' demişti Geçen yıl 'Tanımıyorum' demişti

"Şimdi, Erdoğan'ın kurdurduğu özel ekip, 14 Mayıs ve 28 Mayıs'ta bu illerden çıkan sonuçları sandık sandık analiz edecek. Sandık seçmen listeleri baz alınarak, daha önce AKP'ye oy verdiği düşünülen ama son seçimlerde partiden uzaklaşmış veya sandığa gelmemiş isimlerle temasa geçilecek. Erdoğan, özellikle İstanbul konusunda takıntılı. Son seçimlerde İstanbul'daki bazı ilçelerde oy kaybının nedenleri araştırılıyor. Cumhurbaşkanına detaylı bir rapor sunulacak."