CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oktay Saral, Atatürk ve cumhuriyet düşmanlığıyla bilinen, Hatay'ın Fransız işgalini öven, uydurma hadisler üzerinden yorum yapan sözde imam Halil Konakçı'ya sahip çıktı.

Emekli maaşı işte böyle eridi Emekli maaşı işte böyle eridi

Oktay Saral, daha önce AKP'lilerin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen için kullandıkları "muhterem hoca efendi" ifadesini Halil Konakçı için kullandı.

Diyanet'e seslenen Saral, "Bu ülkenin değerleriyle bağdaşmayan insan namzetlerine yol vermeyin yoksa arkasını alamazsınız. Halil Konakçı'nın her daim yanındayız" dedi.

Oktay Saral'ın sosyal medya hesabından yaptığı destek paylaşımı şöyle:

"Diyanet İşleri Başkanlığı yetkililerine sesleniyorum; Bazı ağzı ve kalbi bozuk insanların ifadelerini şahit tutarak söylemediği sözlerden dolayı imanına, vatanına ve bayrağına meftun olan yüzde yüz yerli muhterem Halil Konakçı Hocaefendi'ye onun imanı gibi kavi bir duruş sergileyerek sahip çıkınız.

Aksi halde böyle yapmakla Halil Konakcı hocalarımızı töhmet altında bırakırsınız.

Bozacının şahidi şıracıdır, karnından konuşan ve asla bu ülkenin değerleriyle bağdaşmayan insan namzetlerine yol vermeyin yoksa arkasını alamazsınız. Halil Konakçı'nın her daim yanındayız."