CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Meclis'te partisinin haftalık olağan grup toplantısında konuştu. Meral Akşener’den önce kürsüye AKP'den Nevşehir Belediye Başkanı seçilen ve istifa eden Rasim Arı çıktı. İyi Parti'ye katılan Arı, "Onur ve hak mücadelesi için çıkmış olduğum 26 aylık mücadelemin sonunda bana göstermiş olduğunuz sevgi, evinizi ve kapınızı açmanız, bize ablalık yapmanız nedeniyle size şükranlarımı sunuyorum" dedi ve şu ifadeleri kullandı:

"Tuzak kuranların en hayırlısı Allah'tır anlayışından, kardeşlerine tuzak kurmaya kalkanlara şunu ifade edeyim ki; en cesur insanlar yolsuzluk yapmayanlardır. Biz Anadolu'nun kavruk yüzlü çocuklarıyız. Elbette hata ve noksanlıklarımız vardır. Ama ne vatan sevgimizde ne milli ve manevi bağlılığımızda bizi sorgulayacak, akçeli konularda bizi yargılayacak adam anasından dünyaya gelmemiştir. Biz siyaseti ayrıştırmak için değil, ötekileştirmek için değil, rantı birilerine paylaştırmak için değil kardeşliği ve sevgiyi ve hizmeti yaygınlaştırmak için kullanacağız." Rasim Arı, Nevşehir'den İyi Parti milletvekili aday adayı oldu.

Uğur Poyraz: Seçim ittifakı bitmiştir Uğur Poyraz: Seçim ittifakı bitmiştir

NE OLMUŞTU?

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, Ocak 2021'de düzenlediği basın toplantısında görevinden ayrıldığını açıklamış, "Tamamen sağlık nedenleri ve sorunları nedeniyle, 21 aydır onur ve şerefle, başı dik bir şekilde hizmet ettiğim Nevşehir Belediye Başkanlığından istifa ediyorum" açıklamasında bulunmuştu. Belediye başkanlığı yapamayacak derecede sağlık sorunu yaşayan Rasim Arı, geçen sürede iyileşti ve milletvekili olmak için İyi Parti'nin kapısını çaldı.