CiddiGazete- Yalova'nın Termal ilçesinde bulunan Türkiye Büyük Millet Meclisi lojmanlarında tatil yapan 68 yaşındaki Gıda Tarım ve Hayvancılık eski bakanı Kutbettin Arzu, havuzda ölü bulundu.

Arzu'nun havuzda hareketsiz olduğunu gören tesis çalışanları, 112 sağlık ekiplerine haber verdi. Yapılan kontrolde Kutbettin Arzu'nun hayatını kaybettiği belirlendi.

İlk verilere göre kalp krizi ihtimali üzerinde durulurken, kesin ölüm nedeni yapılacak otopsi sonucu belli olacak.

Diyarbakırlı olan Kutbettin Arzu, 2015 yılında 3 ay Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptı.

KUTBETTİN ARZU KİMDİR

Kutbettin Arzu, 1 Nisan 1955'te Diyarbakır Bahteri Köyü'nde doğdu. Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünü tamamladı. Yüksek lisansını aynı fakültede yaptı.

Yapı İşleri 15. Bölge Müdürlüğü'nde baş mimar olarak çalıştı. Mühendislik ve mimarlık firması kurarak serbest iş hayatına devam etti.

Dicle Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi'nde fahri öğretim üyeliği görevi üstlendi.

Gerçek Hayat'ın Fetoş sevdası Gerçek Hayat'ın Fetoş sevdası

Diyarbakır Mimarlar Odası Başkanlığı görevini yürüttü. Diyarbakır Kızılay Derneği Üyeliği, Kültür ve Dayanışma Vakfı Üyeliği, Açev Vakfı Bölge Danışma Kurulu Üyeliği, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Evli ve 4 çocuk babası olan Kutbettin Arzu, 28 Ağustos 2015 ila 24 Kasım 2015 arasında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı yaptı.