CiddiGazete- AKP'den ihraç edilen 24. dönem Kayseri Milletvekili Pelin Gündeş, Twitter hesabından gelen bir eleştiriye "Ben AKP'li değilim, hiç olmadım" diye cevap verdi.

Prof. Dr. Pelin Gündeş, sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yaptı:

Şu an çok mutlu bir haber aldım. Dünya en iyi üniversiteleri sıralamasında 6. olan London School of Economics (LSE) ve dünya sıralamasında 8.olan University College London "Hukuk" bölümlerini resmi olarak bitirerek onur derecesiyle mezun oldum. Artık bir hukukçuyum! Çok mutluyum!"

Gündeş, paylaşımının altına yazılan, "O zaman gel Türkiye'de hukuku tesis et. En azından verdiğiniz zararı onarın" sözlerine, "Ben AKP'li değilim, hiç olmadım"  diye karşılık verdi.

İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Pelin Gündeş, İstanbul Bakırköy'de 3 kişilik bir ailenin siyanürle hayatına son vermesi üzerine açıklamalarda bulunmuştu...

Gündeş, "Bu sabah Bakırköy'de 3 kişilik aile hayatına son verdi. Evde yapılan incelemede siyanüre rastlandı. Bu son 10 günde yaşanan 3. toplu intihar vakası. Milletimiz ölüyor. Suriyelileri Türklerin sırtından indirin artık. Vatanlarına dönsünler. Hiçbirine vatandaşlık verilmesin!" demişti.

Bunun üzerine AKP Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Aydın, Gündeş'in parti içtüzük kurallarına uymadığı gerekçesi ile partiden kesin ihracına karar verildiğini belirtmişti.

VEKİLKEN İNANILMAZ ÖVGÜLER YAĞDIRDI

Pelin Gündeş, AKP'de vekil olduğu dönemde Recep Tayyip Erdoğan'ın seçimi kazanması üzerine yaptığı açıklamada, "Eğer Peygamber Efendimiz gelip bu sahneyi görseydi hepimizle gurur duyardı" demişti.