CiddiGazete- AKP İstanbul Milletvekili, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkan Vekili Tuba Durgut, Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu'na ve gazeteye tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından Yeni Akit Gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu’nun 12 yaşındaki çocuğa cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah hakkında kaleme aldığı yazıyı paylaşan Durgut, "İnsaniyetten, İslamiyetten, ahlaktan ve vicdandan birazcık nasibi olan herkesin bütün hücreleriyle isyan edeceği, lanetliyeceği bir olayı ne kadar da empatik bir dille nasıl da büyük bir anlayışla ve soğukkanlılıkla kaleme almış bay yazar(!)” ifadelerini kullandı.

Aynı gazetenin yazarlarından Abdurrahman Dilipak'ın İstanbul Sözleşmesi tartışmaları sırasında AKP’li kadınlara yönelik sarf ettiği "fahişe" hakaretine de göndermede bulunan Durgut, “Büyük bir camianın namuslu kadınlarına fahişe demekte bir beis görmeyen paçavranın yazarı, esfeli safiline inmiş ahlaksız, sapık tecavüzcüye ise şımarık demekle iktifa ediyor!" dedi.

KARAHASANOĞLU NE YAZMIŞTI?

Yeni Akit Gazetesi yazarı Ali Karahasanoğlu yazısında Fatih Nurullah, istismar kurbanı çocuk ve ailesi hakkında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Şu an için çok kesin bir şey söylemek istemiyorum.. Ayrıntısını henüz net olarak öğrenemediğimiz, ağzı bozuk bir babanın iftiraları mı, yoksa ahiret inancını damarlarında akan kan kadar yakın hissedemeyen, ne oldum delisi şımarık bir şeyh mi, anlamak için biraz daha zaman ister.."

Ha, şunu da hemen söylemeliyim..

Küçük kıza istismar olarak gösterilen eylemden çok daha öncesinden başlar, o tarikat evindeki kişilere benim eleştirilerim.. Erkeğin olduğu bir yerde, mutfak işleri için de olsa, evin dışından yabancı bir kadının orada ne işi var? Evin dışından kadının, 12 yaşındaki kızının orada ne işi var?"