CiddiGazete- Sinan Oğan, AKP'ye iltica etmesinin ardından iktidarın nimetlerinden istifade etmeye başladı.

Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce kendisine yer verilmediği için TRT'nin önünde basın açıklaması yapan Sinan Oğan, Recep Tayyip Erdoğan'a desteğini açıkladıktan sonra ekran vizesini kaptı.

CHP'li Mahmut Tanal'dan 'AKP yapsın' açıklaması CHP'li Mahmut Tanal'dan 'AKP yapsın' açıklaması

Oğan, bu akşam saat 22.30'da TRT Haber'de Birinci Sayfa Programı'nın konuğu olacak.

Cumhurbaşkanlığı yarışı sürecinde TRT'yi "eşitsiz bir anlayışla" hareket etmekle suçlayan Sinan Oğan, hem TRT hem de RTÜK önünde açıklama yapmıştı. TRT'nin yasalar uyarınca herkese eşit söz hakkı vermesi gerektiğini belirten Oğan, "7/24 bütün kanallarınız Recep Tayyip Erdoğan'a kiralanmış gibi, Recep Tayyip Erdoğan'ın babasının malı gibi tepe tepe kullanıyorsunuz" ifadelerini kullanmıştı.

Oğan, yalnızca seçim sürecinde cumhurbaşkanı adaylığı için TRT'ye gitmişti. Oğan buradaki konuşmasında, "Bütün bu hissettiğimiz hayat pahalılığının, ekonomik krizin tek sebebi Türkiye'yi 20 yılda yönetilemez hale getiren mevcut iktidar ve tek adam rejimidir. Bu kriz tek adam rejimi gitmezse sürdürülemez haldedir. Yani kışın arkası kara kıştır. Oylarınızı gönlünüzdeki partiye elbette verebilirsiniz. Ama Cumhurbaşkanlığı seçiminde sizi temsil etmeye hazır yegane aday Sinan Oğan'dır. Ne ona ne ona oylar Sinan Oğan'a" demişti.