CiddiGazete- İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, partisinin Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta Afyonkarahisar'da yapacağı konuşmanın siyasette "önemli bir başlangıç" olacağını belirtti.

Kürşad Zorlu, partisinin haftalık Başkanlık Divanı toplantısından sonra açıklamalarda bulundu.

"TÜRK SİYASETİNDE ÖNEMLİ BİR ADIM"

Zorlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 26 Ağustos'ta önemli açıklamalarda bulunacağını belirterek şunları söyledi:

"Genel başkanımız, 28 Mayıs'ın ardından seçim sonuçlarını analiz etmek, irdelemek için ciddi bir çalışma yürütüyordu. İnşallah 26 Ağustos tarihinde Afyon Kapalı Spor Salonu'nda saat 16.00'da sayın genel başkanımız vatandaşlarımıza hitap edecek. Büyük Taarruz'un 101'inci yıl dönümü vesilesiyle bazı etkinlikleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Özellikle 26 Ağustos'a dikkat çekiyorum, burada yapılacak önemli açıklamaların Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacağını da ifade etmek istiyorum."

İyi Partili eski vekil istifa etti İyi Partili eski vekil istifa etti

zincir

2018'DE AFYONKARAHİSAR'DA İSTİFA ETMİŞTİ

Meral Akşener, 22 Temmuz 2018'de Afyonkarahisar'da düzenlenen çalıştayda İyi Parti Genel Başkanlığı görevinden istifa ettiğini, 45 gün sonra yapılacak olağanüstü kurultayda da aday olmayacağını duyurmuştu. O dönem evine çekilen ve yaklaşık bir hafta kimseyle görüşmeyen Meral Akşener'in istifasını geri alması için partililer Üsküdar'daki evinin önünde eylem yapmış, bazı partililer de kendilerini evin pencere demirlerine zincirlemişti. Akşener, beklendiği gibi bir süre sonra İyi Parti Genel Başkanlığı'na geri dönmüştü.