CiddiGazete- Gazeteci Murat Sabuncu, Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı konusunda "ortak bir anlayışa ulaştığı" 12. toplantısında yaşanan tartışmayı yazdı.

T24'te yayımlanan yazıya göre Akşener'in gece parti yöneticilerini toplayıp, bugün için de 81 il başkanını Ankara’ya çağırmasının ardında, toplantıda yaşanan gelişme var. "İçeriden aldığım bilgileri aktarayım" diyen Sabuncu'nun yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

"PARTİM 'İKİ İSMİ ÖNER, YOKSA ÇIK GEL' DEDİ"

Toplantıda Kemal Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adaylığı konusu Saadet Partisi Genel Başkanı ev sahibi Temel Karamollaoğlu tarafından gündeme getirildi. Diğer liderler bu konuda olumlu görüş verirken Meral Akşener 'Ekrem İmamoğlu ya da Mansur Yavaş olsun, partim bana bu iki ismi öner yoksa çık gel dedi' diye konuştu.

Bunun üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'Onlar belediye başkanlığı görevine devam edecek' dedi. Akşener 'O zaman ben bunu partimin yetkili kurullarına, il başkanlarıma danışayım' diye yanıt verdi.

İyi Partili Ali Çelik sahaya indi İyi Partili Ali Çelik sahaya indi

"GEREKİRSE 5 PARTİ İMZASIYLA AÇIKLAMA YAPILIR"

Bunun üzerine ne yapılacağı düşünülürken Kılıçdaroğlu, 'Gerekirse beş parti imzasıyla bir açıklama yapılır' deyince Akşener 'Ben kalkıp gideyim mi yani' karşılığını verdi.

Diğer liderler devreye girdi ve pazartesi gününe kadar herkesin kendi partisiyle istişare ederek tekrar bir araya gelinip açıklama yapılması noktasında arabuluculuk yapıldı.

Akşener'in parti kurmayları ve il başkanları ile görüşüp son durumu yakında açıklaması bekleniyor.