CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile'de düzenlenen partisinin istişare toplantısında, “Oteli olan polis müdürleri var. O otellerde, fuhuşun ötesi, öksüz kızlar çalıştırılıyor” iddiasında bulunmuştu. Akşener'in, iddiasına ilişkin konuşan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ise, “Bu çok ciddi bir iddia. Bunun hiç gecikmeksizin yargı makamlarına bildirilmesi lazım” ifadelerini kullanmıştı.

Gazeteci Yıldıray Oğur, KARAR TV'nin Bi' Karar Ver programında İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Buğra Kavuncu'ya Meral Akşener'in fuhuş iddialarını sordu.

ALİ YERLİKAYA'YA ÖVGÜ

Kavuncu konuya ilişkin şunları söyledi:

“Bu konunun üzerine gidildikçe farklı gelişmeler ortaya çıkıyor. Sayın Akşener aynı zamanda eski içişleri bakanı, bu tarz gelişmelerin nasıl incelendiğini, nasıl sonuçlar alınabildiğini iyi biliyor. Tecrübeli bir siyasetçi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da göreve geldiğinden bu yana çok cesur adımlar atıyor. Türkiye'deki suç örgütlerinin uzun bir zamandır kemiklenmiş yapısını kurutuyor.

ARTIK BAKANLIĞIN TAKİBİNDE

Ümit Özdağ, 'Anadolu Kalesi'ni anlattı Ümit Özdağ, 'Anadolu Kalesi'ni anlattı

Genel Başkanımız Meral Akşener elindeki tüm bu bilgileri, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile paylaştı. Bundan sonrası İçişleri Bakanlığı'nın takibinde olacak. Tabii sorumluluk sahibi her siyasetçi bu tür bilgiler eline ulaştığında o adımları atar. Hele de bir kadın, anne olan bir insanın böyle bir konuya... yetimhaneden alınan kızların böyle bir ortamda suistimal edilmesi konuşurken bile kötü hissediyorum.”

'İYİ PARTİ İLE İLGİSİ YOK'

Karar gazetesinin aktardığına göre, İyi Parti'deki tartışmaların bu konuyla ilgisi olup olmadığını soran Yıldıray Oğur'a Kavuncu şu cevabı verdi:

“Bu konunun bizim partimizle hiçbir ilgisi yok. Genel Başkanımız ciddi ilişki ağı olan, çok farklı yerlerden kendisine bilgiler ulaşan bir siyasetçi. Bu konular İçişleri Bakanlığı'na Akşener tarafından ulaştırıldı.”

TEOMAN KOMAN ÖRNEĞİ

2013 yılında hayatını kaybeden Teoman Koman 1988-1992 yılları arasında korgeneral rütbesiyle Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarlığı yapmıştı. Meral Akşener, “Fuhuş yapılıyor” konuşmalarının ardından, “Bunlara karşı olduğumuz için bunlara göz yummadığımız için İyi Parti’ye psikolojik harp uyguluyorlar. Ama karşılarında rahmetli Teoman Koman’ın talebesi var” ifadelerini kullanmıştı.

Gazeteci Elif Çakır, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Kavuncu'ya, “Teoman Koman'ın talebesi” ifadelerinin ne anlama geldiğini sordu.

Kavuncu konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Teoman Koman'ın 28 Mayıs süreci konusunda, zamanında yapılmış çok fazla tartışma oldu. İnsanların istihbarat konusunda kapasiteleri çok iyi olabilir. Teoman Koman bir dönem genel başkanımıza istihbarat ve değerlendirme konusunda tecrübelerini paylaşmış. Meral Akşener 'talebe' açıklamasında bunu ifade etti. İyi Parti oyun bozucu iddiasını koruyor."

Editör: Hanife Akgün Yalta