CiddiGazete- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Meral Akşener ile ittifak görüşmesi yapmak için İyi Parti Genel Merkezi'ne geldi.

karşılama 301111

Bayram mesajında 'yumuşama' sevinci Bayram mesajında 'yumuşama' sevinci

AKŞENER KARŞILAMADI

Özel'in iyi Parti Genel Merkezi'ne gelişinde Meral Akşener'in karşılamaya çıkmaması dikkati çekti. Özgür Özel'e CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke de eşlik etti. Görüşmede Koray Aydın da yer aldı.

İki genel başkan toplantı sonrası şu açıklamayı yaptı:

İTTİFAK KELİMESİ YORULDU

Özgür Özel: Yaptığımız görüşmede çok önemli değerlendirmeler yaptık. Ziyaretimizin özü ve özeti şuydu. İYİ Parti’nin kamuoyunda bilinen ve bizim tarafımızdan da saygıyla karşılanan bir Genel idare Kurulu kararıyla tüm seçim bölgelerinde kendi adaylarıyla girme noktasında bir beyanları vardı. Biz bu ziyaretimizde bu karara saygılı olduğumuzu, o yüzden yerel seçimlere yönelik bir somut teklifle değil ancak yerel seçimlerde daha önce de ifade etmiştim.

- İttifak kelimesi yoruldu. İttifak kelimesi kalabalıkları, uzun süren toplantıları çağrıştırıyor. Ama yerel seçim biraz daha esnekliği, hızlı karar vermeyi ve ikili iş birliklerini gerektiriyor.

- Biz İYİ Parti'ye önümüzdeki yerel seçimde, yerel seçime yönelik olarak iş birliği içinde olup olamayacağımızı, GİK kararının yeniden gözden geçirilip geçirilemeyeceğini, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu ama eğer mümkün olursa bundan sonraki süreçte yerel seçime yönelik bir iş birliği için partilerimizin görevlendireceği kişilerin birlikte çalışmak imkanının yaratılıp yaratılamayacağını sorduk. Sayın Genel Başkanımızdan bu konuda bir cevap aldık.

MERAL AKŞENER ÇARK ETTİ

Meral Akşener: Sayın Genel Başkanımızın söyledikleri doğrudur. Bizim bir kararımız var. 81 ilde tek başımıza seçime girmek şeklinde. İki siyasi parti olarak hiç değilse bazı yerlerde iş birliği yapabilir miyiz sorusunu, Genel İdare Kurulu’na tekrar götürebilir misiniz’i konuştuk.

- Pazartesi günü biz doğal olarak GİK’i toplayacaktık. Bu soruyu GİK’e soracağız. Onlar nasıl bir cevap verecek o zaman göreceğiz. Ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah her şey Türkiye için iyi olur.

Editör: İbrahim KANBUR