CiddiGazete- İyi Parti'deki "akçe" kavgasının taraflarından sekreter Esma Bekar'ın Meral Akşener üzerindeki etkisi genel başkanlıktan ayrılmasından sonra da bitmedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'la sarayda yapılan görüşmeyle ilgili açıklama Meral Akşener'den beklenirken, devreye yine sekreter Esma Bekar girdi.

Akşener'in genel başkanlıktan ayrılmasından sonra da yanında tuttuğu Esma Bekar, TGRT Haber Ankara Temsilcisi Fatih Atik'e açıklamalarda bulundu.

Beştepe'de yapılan görüşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi sonrasında gerçekleştiğini aktaran sekreter Esma Bekar, Meral Akşener'in İyi Parti'ye bilgi verme zorunluluğu olmadığını belirterek, İyi Parti yönetimini sert sözlerle eleştirdi.

Sekreter Bekar, İyi Parti yönetiminin Meral Akşener'in siyasete dönmesinden "korktuğunu" iddia ederek, parti içerisinde Akşener'i ihraç etmek için Merkez Disiplin Kurulu'nun hazırlıklara başladığını iddia etti.

"DEVLET İÇİN GÖREVE HAZIR"

Meral Akşener'e yakın isimlerden İstanbul Milletvekili Burak Akburak da saraydaki görüşmeyle ilgili Sözcü'ye değerlendirmelerde bulundu.

İyi Parti'deki "DYP" patentli isimlerden Burak Akburak'ın görüşmeyle ilgili ifadeleri şöyle:

- Akşener devlet için göreve hazır!

- Akşener oğluyla ilgili iddialara kızgın.

- Akşener yeni bir parti kurmayacak.

- Akşener ihraç edilirse İyi Parti kalmaz.

- Görüşmeyi Erdoğan istedi. Görüşme zamanı bir gün önce belli oldu.

- Saç rengi başka olacaktı, bu beğenildi.

Bayram mesajında 'yumuşama' sevinci Bayram mesajında 'yumuşama' sevinci

- Akşener, Bahçeli ile görüşmeyecek.

- Akşener'i bundan sonra sık sık göreceğiz.

BUĞRA KAVUNCU'DAN AKŞENER'E TEPKİ

İyi Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, Meral Akşener'in Erdoğan'la yaptığı görüşmeye tepki gösteren isimler arasında yer aldı.

Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kim ne yaparsa yapsın, kim ne söylerse söylesin tek adam rejimine karşı sonuna kadar mücadele edeceğiz. Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu'nun kararlılığıyla, tek kişi kalsak da bu mücadele sürecek" dedi.

Editör: İbrahim KANBUR