CiddiGazete- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberindeki partililerle birlikte, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'nun Bozkurt ilçesini ziyaret etti.

Selden etkilenen vatandaşların dertlerini dinleyen Akşener, ziyaretin ardından şu açıklamayı yaptı:

“Bugün benim başkanlığımda bir heyet olarak geldik. Yapılanlardan Allah bin kere razı olsun. Bütün çadırlara uğradım. Hem geçmiş olsun, hem Allah razı olsun dedim. Çok büyük bir afet bu. Eksiklerin giderilmesi lazım.

Arkadaşlarımızın bizlere verdiği bilgi şu: Esnaf burada çok küçük esnaf, tüccar değil. Dolayısıyla borçlarının silinmesi, yapılamıyorsa, 2 yıl mutlaka faizsiz, ödemesinin ertelenmesi gerekiyor.

Buradaki tespitlerimizi önce resmi olarak paylaşacağız. Ondan sonra burayı gündemde tutmaya devam edeceğiz.”

‘ÖNLEYİCİ TEDBİRLER ALINMALIDIR’

Ziyarette Meral Akşener’e eşlik eden İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, “Selden büyük zarar gören Kastamonu Bozkurt ilçesini ziyaret ettik. Giden canlar elbette ki geri gelmez ama yıkılan yapılır. Afetzede vatandaşlarımızın yanındayız. Öncelikle önleyici tedbirler alınmalıdır” diye konuştu.

‘TAKİPÇİSİ OLACAĞIM’

Bozkurt ziyaretindeki temaslara ilişkin fotoğrafları Twitter hesabından paylaşan Meral Akşener, “Bozkurt'ta selden büyük zarar gören insanlarımıza bu felaketin faturasını ödetmeyecek, Burada gördüğüm eksiklerin ve vatandaşlarımızın taleplerinin takipçisi olacağım” mesajını iletti.