CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP'nin 28 Ekim Cumartesi günü düzenleyeceği Filistin mitingiyle ilgili açıklama yaptı. Partisinin Balıkesir İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Akşener, şunları söyledi:

"BEN KONUŞMA YAPMAZDIM"

Gitmek mi zor, kalmak mı zor! Gitmek mi zor, kalmak mı zor!

- Keşke bir hafta sonra ya da bir hafta önce hepimizi davet ederek, bütün siyasi partileri davet ederek... Çünkü Filistin ve Gazze'ye dair kınama mesajı Meclis'ten, hepimizin imzasıyla çıktı. Bunlar Türkiye'yi birleştiren şeylerdir. O mitingde hadi ben konuşma yapmazdım. Yine Sayın Erdoğan konuşaydı ama hepimiz davet edilseydik ve hepimiz gitseydik.

"BU, İNSANIMIZA ZARAR VERİR"

- Ondan sonra da hepimiz hep birlikte Cumhuriyet'in 100. yılını kutlasaydık. Şimdi bu ikisini de birleştirip dünkü konuşmayı da bir araya getirdiğimiz zaman ortaya çıkan gerçeklik şu; yani seçim kazanmaya yönelik yeni bir kutuplaştırmayla karşı karşıyayız. Bu, Türkiye'ye zarar verir. Bu, insanımıza zarar verir.

ERDOĞAN'IN HAMAS ÇIKIŞI

Meral Akşener, ziyarette gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevapladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Hamas terör örgütü değil, mücahitler grubudur" şeklindeki çıkışı sorulan Akşener, söz konusu açıklamaya kadar hükümetin devlet adına durduğu yeri doğru bulduklarını hatırlattı. "Ama bugün taraf olma söz konusu" diyen Akşener, "Bunu yönetilebilir bulmadığımı ifade etmek isterim. Rahip Brunson'da, Kaşıkçı davasında, Meclis'e gelen İsveç işinde olduğu gibi buradan hızlı bir dönüş yaşanırsa Türkiye rezil olur. Zig-zag yapılmaması gerekiyor. Çok doğru bir sistemdeydi ama AK Parti'nin iç bünyesinde sert bir seçmen duruşu varsa Erdoğan bunu yaptı. Sonuçlarını göreceğiz. Bana göre Hamas'ın yaptığı eylemin de yanlış olduğunu söylemeliyiz" şeklinde konuştu.