CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile'de düzenlenen istişare toplantısında açıklamalarda bulundu.

Akşener'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

- Konuşmama başlamadan önce bugün Ankara'da atanamayan öğretmenlerle ilgili adımların atılması gerekiyor.

- Gönlümüz bugün Ankara'daki öğretmen kardeşlerimle. Erdoğan'a sesleniyorum bu konuya öncelik verilmeli. Öğretmenler yoksulluk içinde yaşıyor.

- Biz bu ülkeyi yönetmeye talibiz. Anayasanın ilk 4 maddesini asla tartışmadan, bu ülkeyi refaha ve feraha çıkarmak için bir yolculuğa çıktık.

"SORULAR ÇOK İNCİTİCİYDİ"

- Dün akşam televizyonlara bakarken Sözcü Televizyonu'nda bir şey gördüm. Sorular çok inciticiydi.

- Partimizde 8 kişi farklı aralıklarla istifa etti. Demek ki bazı şeyleri anlatmak farz oldu.

"DEFOLUP GİTSİNLER" DEMİŞTİ

- Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim. Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik.

- 2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulmak için seçimi kazanmak şarttı. Bu tek adam sistemine Türkiye'nin veda etmesi için elimizden geleni yaptık.

- Partimiz demokrasiye dair kuruldu. Dün olduğu gibi yine istifalar olacak. Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır.

"KAYIP PARA" AÇIKLAMASI

- Benim ve oğlumun hesapları gayri resmi kontrol edildi. Bu doğru.

- Ne benim, ne oğlumun, ne gelinimin, ne eşimin bunlarla bir ilgisi yok.

- İspat edemeyen şerefsiz oğlu şerefsizdir. İspat ederlerse de zaten ben bu politikayı bırakıyorum.

İşte Kutlu Parti Kurucular Kurulu İşte Kutlu Parti Kurucular Kurulu

"NEBİ HATİPOĞLU" AÇIKLAMASI

- İstifa edip AK Parti'ye geçen vekile sormuştum "Neden bize geldiniz?" diye. Nebi Hatipoğlu dört gün sonra AK Parti'ye geçti. Erdoğan bunları görmüyor mu acaba?

"GİDİP KURBAN KESECEĞİM"

- Hiçbir genel başkan giden arkadaşları için "Defolsunlar" demez. Giden arkadaşlarımızın hepsi için ayrı ayrı üzüldüm ama Allah bizi korumuş. Şimdi gidip bir kurban keseceğim.

- İyi Parti cumhurbaşkanlığı kazanmak istemeyenlere de karşı çıktı. İyi Parti toplumun kutuplaştırılmasına karşı çıktı. İyi Parti Sinan Ateş'e sahip çıktı, bu da herkesi rahatsız etti.

Editör: İbrahim KANBUR