CiddiGazete- İyi Parti'nin 3. Olağan Kongresi bugün gerçekleşti. Meral Akşener, tek aday olarak katıldığı oylamada yeniden İyi Parti Genel Başkanı seçildi.

Akşener, kurultayda yaptığı konuşmada CHP için "En büyük pişmanlığım" ifadesini kullandı. Meral Akşener, "Biz bu parti seçime girebilsin diye CHP'den 15 milletvekili istedik, hayatımın en büyük pişmanlığıdır. O gün bugündür bu 15 milletvekilinin bedelini ödeyemedik. Ömer Seyfettin'in diyetine döndü bu iş... Savaşmadık, savaşmalıydık" dedi.

Sosyal medyada CHP'liler Meral Akşener'e büyük tepki gösterdiler. 27. Dönem CHP milletvekili Aykut Erdoğdu da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Meral Hanım'la zor günlerde birlikte mücadele ettik... Meral Hanım'ı üzecek veya incitecek bir şey söylemeyiz... 15 milletvekilimiz 'iyilik' olsun diye değil 'demokrasiyi korumak' için desteğe gitti... Ben kendi adıma hiçbir zaman 'borç-alacak' ilişkisi olarak görmedim..."

İMAMOĞLU'NDAN KUTLAMA MESAJI

CHP'de genel başkanlığa oynayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yaptığı paylaşımda Meral Akşener'i tekrar genel başkan seçildiği için şu ifadelerle kutladı:

"İYİ Parti'nin 3. Olağan Kongresi'nde yeniden Genel Başkanlığa seçilen Sayın Meral Akşener'i tebrik ediyorum."