CiddiGazete- İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Afyon'da yaptığı konuşmada, cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nu eleştirerek, "Onları paçalarından tutup, aşağı çekenlere engel olamadım. Özür dilerim! Ben, milletimizin omuzlarında taşıdığı, umudunu bağladığı bu iki arkadaşımızın milletimizin bu tarihi çağrısına kulak vereceklerini düşündüm. Ama maalesef yanıldım. Onlara bu ateşten gömleği giydiremediğim için özür dilerim" dedi.

Akşener'in sözleri, Haliç'teki törene katılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na soruldu.

YENİDEN ADAY OLACAK MI?

İmamoğlu'na önce "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday olacak mısınız" diye soruldu. Ekrem İmamoğlu soruya şöyle cevap verdi: "Yola çıktığımı ifade edebilirim, adayım demek hadsizlik olur. Çünkü adaylığın koşulları var. Sizi aday gösteren yapılar var, partiniz var. Ben ilçe başkanlığından gelme biriyim. Neyin nasıl ifade edileceğini bilirim. Ben yola çıktığımı ifade edebilirim. Zamanı gelince konuşulur."

MERAL AKŞENER'İN SÖZLERİ

AKP ve MHP'den ortak komisyon AKP ve MHP'den ortak komisyon

Ekrem İmamoğlu'na İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in sözleri de soruldu. Yorum yapmaktan kaçınan İBB Başkanı, "Her şey çok güzel olacak" demekle yetindi. Meral Akşener ile görüşüp görüşmediği sorusuna ise İmamoğlu, "Biz her zaman görüşüyoruz" diye karşılık verdi.