CiddiGazete- Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç'tan Galatasaray'ı kızdıracak açıklama geldi.

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Fenerbahçeliler Derneği'nin açılış törenine katılan Ali Koç, Galatasaray'ın Wilfried Zaha transferinde açıkladığı rakamların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

"YÜZDE 100 YANLIŞ RAKAM"

Uzun bir görüşme dönemi geçirdikleri ve sonrasında Galatasaray'ın kadrosuna katılan Fildişi Sahilli oyuncu Wilfried Zaha'yla olan süreçe değinen Ali Koç şöyle dedi:

- Malum transferle ilgili biz görüştük, görüştük... Yıllık rakam 7,5, 8,5, 9'a (milyon avro) kadar geldi. Sonra biz masadan kalktık.

- Rakip takım (Galatasaray) transfer yaptı. Açıkladıkları rakamlar yüzde 100 yanlış rakamlardır. Bunu size adım gibi söyleyebilirim. Çünkü bizde de evrak var.

Yılmaz Vural'dan Montella tepkisi Yılmaz Vural'dan Montella tepkisi

- Bizim yüzde 50'mize alıyorlarsa bir şey diyemem, büyük başarı. Ancak öyle bir şey olmadığını gayet iyi biliyorum. Başka transferlerde de bunu biliyorum.

TRANSFERLER BU AY BİTMİŞ OLACAK

- İncelediğimiz, görüşmelere devam ettiğimiz çok futbolcu var. Transfer konusunda iyi gidiyoruz. Temmuz ayında neredeyse tüm transferleri bitirmiş olacağız.

- Transferi erken bitirmenin artısı da eksisi de var. Geçmiş yıllarda finansal fair-play sıkıntısı, mali gücümüzdeki sıkıntılardan dolayı manevra alanımız dar olduğu için bizim gibi çoğu Türk kulüpleri son dakikaya kalıyordu.

- Oyuncusunu satmak isteyen adam kiralık vermiyor, sona bırakıyor. Dolayısıyla geldiğimiz nokta itibarıyla doğru yoldayız.

- Sosyal medyanın gerçeği anlık değişen görüşler. Transfer yapıyorsun, bir dakikada "Kralsın, ayağına taş değmesin..."

- Aynı kişinin iki üç mesaj yukarısına bakıyorum, küfür kıyamet. Bunlara takılmıyoruz. Sizden ricam; inanmaya, desteklemeye, Fenerbahçe'nize sıkı sıkı sarılmaya devam etmeniz.

- Allah'ın izniyle seneye seçim var. Ondan sonra da hep beraber yeni yönetimimizi destekleyeceğiz.