CiddiGazete- İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Covid-19 hastalarının ve temaslılarının karantina kurallarına uymalarının önemine dikkat çekerek, “Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak, Allah rızası için dışarı çıkmayın” dedi.

Vali Yerlikaya, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının temel atma törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmada coronavirüs önlemlerine değinen Yerlikaya, vatandaşları maske, mesafe ve temizlik kurallarına sıkı sıkıya uymaya davet etti.

Covid-19 hastaları ve temaslılarına da seslenen Vali Yerlikaya şunları söyledi:

“39 ilçede kaymakamlıklarımız bu kardeşlerimize sahip çıkmak ve onların dışarıya çıkmamaları için çalışıyor. Dışarıya çıkmadıklarında sosyal destek gruplarımızın destansı çalışmalarıyla yanlarında oluyoruz. Gazete, su, ekmek istiyorlarsa götürüyoruz. Maddi durumu iyi değilse de yardım ediyoruz.

Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak, Allah rızası için dışarı çıkmayın. Ne söyleyebilirim başka? İdari işlem yapmaktan haya ediyoruz. Pozitif olduğunu bilen kardeşimiz kendi sağlığını düşünmüyorsa bundan büyük bir kul hakkı nasıl olabilir? Şehirle nasıl helalleşeceksin? Biz hem idari işlem yapıyoruz hem de savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz."