CiddiGazete- Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, partisinin altılı masaya katılımının da görüşüldüğü toplantının ardından 6 genel başkanın yaptığı açıklama sonrası Twitter hesabından paylaşım yaptı.

Hüseyin Baş, Manchester United'da 7 sırt numarası ile forma giyen futbolcu Cristiano Ronaldo'ya ait bir fotoğrafı "Sakin" notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Altılı masaya katılmak istediklerini açıklayan Baş, daha önce yine Ronaldo'nun fotoğrafını paylaşmış ve "7" notunu düşmüştü.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın ev sahipliğinde yapılan "altılı masa" toplantısında BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın ittifaka katılma talebi de görüşüldü.

Görüşme sonrası yapılan ortak açıklamada, BTP'nin adı anılmadan ittifakın altı parti olarak devam edeceği şu ifadelerle vurgulandı:

"Bugün Altılı Masa'nın genişlemesiyle ilgili önerileri de görüştük. Bizler toplumu en geniş yelpazede temsil eden ve 85 milyon vatandaşımızın tamamını kucaklayan bir anlayışla 12 Şubat 2022'de tarihi bir ilke imza attık. Belirlediğimiz ortak ilke ve değerler zemininde beraber çalışma kültürü oluşturduk. Çalışmalarımızı planlı ve programlı bir biçimde sürdürüyoruz. Altı siyasi parti olarak bu çalışmalarda büyük bir mesafe kaydettik ve bundan sonraki süreçte de Altılı Masa zemininde en kısa zamanda bu çalışmaları tamamlamaya odaklandık."

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, daha sonra yaptığı paylaşımda, "Gençleri iyi tanıyın, kafalarına bir şey koyduklarında yaparlar. Biz yine de iktidarın seçimi kazanamaması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

hüseyin b1

NE OLMUŞTU?

İyi Partili milletvekilinin kalbi durdu İyi Partili milletvekilinin kalbi durdu

Hüseyin Baş, "Bizi Millet İttifakı'na alın" ifadeleriyle çağrı yapmış, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Partimiz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten mutluluk duyacaktır" şeklinde cevap vermişti. Ardından Akşener, BTP genel merkezine giderek Hüseyin Baş ile görüşmüştü.