147 bin su faturası kapatıldı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, coronavirüs sürecindeki yardım kampanyasında 72 bin haneye su yüklendiğini ve 147 bin faturanın da hayırseverler tarafından kapatıldığını duyurdu. Öte yandan, pazar yerinden satın alınan 150 bin TL'lik sebze-meyve, vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı

147 bin su faturası kapatıldı!

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, coronavirüs sürecindeki yardım kampanyalarında 72 bin haneye su yüklendiğini ve 147 bin faturanın da hayırseverler tarafından kapatıldığını duyurdu.

Mansur Yavaş, sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

- Yoldaşı Hızır olan kardeşlerim,

- Sosyal destek alan 72.604 haneye su yükleyip, 147.322 adet su borcunu kapattınız.

- Alan eli görmeden iyilik eden veren el oldunuz, bayram arefesinde yüz güldürdünüz.

- Su gibi aziz olun, aziz kalın.

BAŞKENTTE İYİLİK BULAŞIYOR

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın "iyilik bulaşıcıdır" sloganıyla başlattığı yardım kampanyasına destek çığ gibi büyüyor.

Kampanyaya destek olan hayırsever vatandaşlar bu kez Ramazan ayının ruhuna yakışır şekilde hem Başkentli pazarcı esnafının hem de pazar alışverişine gelen vatandaşların yüzünü güldürdü.

PAZARDA ÜCRETSİZ MEYVE VE SEBZE DAĞITILDI

Pursaklar Ayyıldız Pazar Yeri'ndeki pazarcı esnafına önce maske ve dezenfektan dağıtan Büyükşehir Belediyesi, hayırsever vatandaşlar tarafından pazarcı esnafından satın alınan 150 bin TL'lik meyve ve sebzeyi pazar alanında alışveriş yapan vatandaşlara ayrım yapmaksızın ücretsiz dağıttı.

Başkan Yavaş’ın veresiye defterlerinin kapatılması ile başlattığı, 6 Milyon Tek Yürek Kampanyası ile devam eden toplumsal dayanışma çağrılarına kayıtsız kalmayan hayırseverlerin desteği her geçen gün artıyor.

RAMAZAN BAYRAMI ÖNCESİ EN GÜZEL DESTEK

Son olarak Pursaklar Ayyıldız Pazar Yeri esnafı iyiliğin giderek yaygınlaştığı Ankara’da topluma örnek olan kampanyalardan duydukları memnuniyeti şu sözlerle dile getirdiler:

- Adem Kali: “Vatandaşlara yardım etmek çok güzel bir şey. Özellikle de Ramazan ayında olması daha anlamlı. Teşekkür ediyorum.”

- Ayşe Kibaroğlu: “Böyle günlerde bu çok güzel düşünülmüş. Hem esnaf hem müşteriler mutlu oldu. Destek olan herkesin, başkanımızın hayrını Allah kabul etsin.”

- Hüseyin Yılmaz: “Şimdiye kadar böyle bir şey görmedik. Mansur Başkanımızdan Allah razı olsun. Garibanın yanında. Çok teşekkür ediyoruz.”

- Ali Karahan: “Mansur Başkanımızın yaptığı yardımları internetten takip ediyorum. Veresiye defterlerini kapatması olsun, pazarda böyle insanlara yardım etmesi olsun, bunlar çok güzel bir şey.”

- Celal Kındap: “Buradan 200 kilo domates, 50 kilo patlıcan aldılar, vatandaşa dağıttılar. Çok güzel bir şey bu.”

- Ali Yıldoğan: “Bizden 30 kilo patlıcan ve 30 kilo biber aldılar. Çok teşekkür ediyoruz. Belediyemizden çok memnunuz.”

- Beytullah Kılınç: “Halkımıza yardım için bizden de yaprak satın alındı. Allah razı olsun. Allah hayırlarını kabul etsin.”

Hayırseverler tarafından satılan alınan ürünlerin vatandaşlara ücretsiz dağıtılmasının çok anlamlı olduğunu belirten Kalbiye Demir adlı vatandaş, “Dağıtılan meyve ve sebzeden ben almadım ama ihtiyaç sahiplerinin aldığını gördüm. Böyle bir günde bu çok anlamlı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 17:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan albayrak
Hakan albayrak - 2 yıl Önce

Allah yolunuzu açık eylesin Allah yar ve yardımcınız olsun