2. 'Masaya çık tepin istersen' vakası

ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın kendisine edilen hakaretlere cevap verdiği ve eski dönemde yapılan yolsuzlukları açıkladığı konuşması sırasında, Gökçek döneminin Meclis Başkan Vekili olan Ali İhsan Ölmez sıraları yumrukladı

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde gergin geçen Mayıs ayı oturumuna ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Görevinden istifa ettirilen Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Melih Gökçek döneminde Meclis Grup Başkan Vekili olan Ali İhsan Ölmez, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın kendisine ve ekibine edilen hakaret ve iftiralara cevap vereceği, eski dönemde yapılan yolsuzlukları açıkladığı konuşmayı bölmek için sıraları yumrukladı.

Kendi partili arkadaşlarının bile tepki gösterdiği Ölmez Meclis'te olay çıkardı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın kendisi, resmi çalışanları ve seçilmiş Meclis Üyeleri hakkında atılan iftiralara cevap vereceği Meclis oturumu olaylı geçti. Daha önceki bütçe ve faaliyet görüşmeleri, AKP'li tüm belediye başkanlarının konuşma yapması nedeniyle sabahın ilk ışıklarına kadar sürmüş, ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın cevaplarının kasıtlı şekilde geç saatlere bırakılarak halka ulaşması engellenmek istenmişti.

MECLİSTE GÖKÇEK ETKİSİ: MASAYI YUMRUKLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinde gergin geçen Nisan ayı oturumuna ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Eski başkan Melih Gökçek'in Mecliste Grup Başkan Vekili olan Ali İhsan Ölmez'in, Mansur Yavaş'ın kendisine ve ekibine edilen hakaret ve iftiralara cevap vereceği, eski dönemde yapılan yolsuzlukları açıklayacağı konuşmayı bölmek için sıraları dakikalarca yumrukladığı görüntülendi. Kendi partili arkadaşları tarafından bile uyarılan Ölmez, uyarıyı yapan AKP'li grup üyelerine tepki gösterdi.

Ölmez, Mansur Yavaş konuşurken saldırı amaçlı kürsüye yürümek istedi. Ölmez'e CHP'li ve İYİ Partili Meclis üyeleri tepki gösterince tartışma çıktı.

YAVAŞ: HAKARET EDİP CEVABINI DUYMAK İSTEMİYORLAR

Konuşmasını engellemeye çalışan AKP Grup Başkan Vekili Murat Köse, eski Grup Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez ve grup üyelerine tepki gösteren ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Ben kabile olarak yönetsem burada konuşamazsınız. Sabahlara kadar hakaret edin, iftira atın. Siyasi ahlaka yakışmayan, dedikodu üreten, 'duyduk', 'tahmin ediyoruz', 'biliyoruz' kelimeleriyle başlayan iftira dolu cümleler kurun. Fitne peşine düşün, hakaretler edin. Bunu yapanlar küçük bir siyasetin küçük bir versiyonu olmaktan asla öteye geçemeyeceklerdir. Sevgili Ankaralılar, bunlar konuşuyorlar, hakaret ediyorlar ama ben cevap vereceğim zaman duymak istemiyorlar. Ankara halkı duysun ve kararını versin" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2022, 11:53
YORUM EKLE