ABB konvoyu Elazığ yolunda

Depremine duyarsız kalmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, afet bölgesine 10 araçtan oluşan 49 kişilik ekip gönderdi

CiddiGazete- Elazığ'da meydana gelen ve çevre illerde de büyük yıkım ve can kayıpları yaşatan depreme Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da duyarsız kalmadı.

Mansur Yavaş'ın talimatıyla 3 karavan, 1 çok maksatlı kurtarma aracı, 1 kurtarma aracı, 1 komuta otobüsü, 2 hizmet aracı, 1 K9 aracı ve 3 K9 köpeği olmak üzere 9 araç ve 40 personelden oluşan konvoy, Elazığ'a gitmek için hazırlıklarını tamamladı. Mansur Yavaş'ın verdiği talimatla arama kurtarma ekibi, Elazığ'a gitmek için saat 24.00'te yola çıktı. Ayrıca EGO Genel Müdürlüğü'ne bağlı Belpa da 2 şoför, 1 teknisyen, 2 aşçı, 2 aşçı yardımcısı ve 2 bulaşıkçıdan oluşan dokuz kişilik bir ekibi son anda kafileye dahil etti. Böylece Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden Elazığ'a giden personel sayısı 49 oldu.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2020, 03:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hicabi ordu
Hicabi ordu - 1 ay Önce

Büyüksün başkanım helal olsun ordulu kardeşin yanında daima elaziga geniş olsun

Kemal Erdem
Kemal Erdem - 1 ay Önce

Bir Elazigli olarak acimiz buyuk ama Allah devletin zevalini vermesin tum Turkiye ayakta olmuslerimize rahmet yaralilarimiza bassagligi diliyorum InsAllah devletim8z en kissa zamanda evleri yikilanlara ve afetzadelere bir an once sahip cikar,Ozellikle canisiper calisarak o soguk havada yardima gelen tum kurum ve personelere tesekkurler sag olsunlar var olsunlar.

SIRADAKİ HABER