ABB Meclis toplantısı Polatlı'da yapıldı

Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. yılı münasebetiyle Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, savaşın yapıldığı Polatlı'da toplandı

ABB Meclis toplantısı Polatlı'da yapıldı

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100. yılı vesilesiyle muharebenin geçtiği toprakların Ankara sınırları içerisinde olduğunu duyurma sorumluluğu amacıyla kutlamaya karar verdiklerini söyledi.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Yavaş, "Bugünkü meclis toplantımızı kurtuluşun topraklarında, Polatlı'da yaptık. Ankara'da yanan bağımsızlık meşalesi ülkemizi daima aydınlatacak, Cumhuriyet'imizin daimi bekçisi Türk gençlerine ışık olacak. #HattıAnkaraSathıVatan" dedi.

MUHAREBENİN 100. YILI KUTLANACAK

Başkan Yavaş, "Zaman zaman Sakarya Medyan Muharebesi dendiği zaman bunun Adapazarı Sakarya'da olduğu düşünülür. 100. yıl vesilesiyle Haymana ve Polatlı Belediye Başkanlarımız, Ankara Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 100. yılı anlamına uygun bir şekilde kutlamaya karar vermiş ve bütün dünyaya bu savaşın bu topraklarda olduğunu, Adapazarı ile bir alakası olmadığını duyurma sorumluluğunu üstlenmiştir" dedi.

MHP'Lİ BAŞKANDAN MANSUR YAVAŞ'A TEŞEKKÜR

Toplantıda konuşan Polatlı'nın MHP'li Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, çeşitli etkinlikler vasıtasıyla konuya dikkat çekmeye çalıştıklarını söyledi. Yıldızkaya, "Diriliş Yolu yürüyüşleriyle, spor etkinlikleri, kültürel etkinlikler, sanatsal faaliyetler ile konuya dikkat çekmeye çalıştık. Büyükşehir Belediyemizin katkıları önemliydi. Teşekkür ediyoruz kendilerine, sayın başkanımıza" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2021, 23:14
YORUM EKLE