ABB'ye Ford'dan hibrit ticari araç

Türkiye'nin ilk yerli hibrit elektrikli aracı Ford Costum PHEV, Ankara'da Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılmaya başlanacak. Araçlar yarın düzenlenecek törende ABB'ye teslim edilecek

ABB'ye Ford'dan hibrit ticari araç

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Ford Otosan arasında imzalanan sözleşme kapsamında Türkiye’nin şarj edilebilir, hibrit elektrikli ticari aracı Ford Custom PHEV Londra, Köln ve Valensiya’nın ardından yarın Ankara’da da yollara çıkacak.

Türkiye’de üretilen hibrit elektrikli Ford Custom (PHEV) Plug-In Hybrid araçlar, Ankara Kalesi başta olmak üzere Ulus ve çevresindeki tarihi noktalarda vatandaşlara ücretsiz ring hizmeti sağlayacak.

Araçlar ayrıca Başkent Mobil-Başkent 153 hattı için de hizmet verecek. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın katılımıyla gerçekleştirilecek törende araçlar teslim edilecek.

Ankara Kalesi girişindeki teslim töreni saat 16.30'da başlayacak.

AKILLI ŞEHİRCİLİK UYGULAMALARINA KATKI YAPACAK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, çevre dostu hibrid araçlar için şu değerlendirmeyi yaptı: “Günümüzde tüm dünyada kentler arasında bir rekabet yaşanıyor. Ankara bu rekabette öne çıkacak çok önemli bir potansiyele sahip. Şehrimizin tarihini, kültürünü, turizmini, üretimini önemli bir kaynak olarak kullanırken, şehircilik politikalarında da bugünün gereklerine uygun bir yaklaşımla önemli mesafe kat ediyor, çevre dostu akıllı şehircilik uygulamalarını hayata geçiriyoruz. Bu anlamda Türkiye’nin ilk ve tek yerli şarj edilebilir, hibrit elektrikli ticari aracı olan Ford Custom PHEV’in test sürüşleri için Ankara’nın seçilmiş olmasından mutluluk duyduk. Ford Otosan tarafından ülkemizde üretilen bu araçların yarattığı katma değeri şehrimizin sakinlerinin hizmetine sunarken edineceğimiz deneyim, sürdürülebilirlik açısından büyük önem taşıyan elektrikli araç teknolojilerinin geliştirilmesine de katkı sağlayacak."

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 10:49
YORUM EKLE