ABB’den suç duyurusu

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve belediye bürokratlarının adını kullanarak para toplamak isteyen kişiler hakkında suç duyurusunda bulunuldu

ABB’den suç duyurusu

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), Başkan Mansur Yavaş ve belediye bürokratlarının adını kullanarak vatandaşlardan telefonla para toplamak istediği tespit edilen kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklama şu şekilde:

“Son günlerde bazı art niyetli kişilerin vatandaşlarımızı telefonla arayarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları adına yardım kampanyası düzenlediğini belirtip, para toplamak istediği tespit edilmiştir.

Belediyemizin telefonla yardım ya da bağış isteme gibi bir kampanyası bulunmamakla birlikte, telefonla para talep eden bu art niyetli kişilere asla itibar edilmemesini önemle rica ederiz.

Yapılan ihbarlar sonucu gerekli hukuki süreci başlatan Büyükşehir Belediyesi, bu kişiler hakkında dolandırıcılık kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur.”

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 13:56
YORUM EKLE