Akın İpek'ten Melih Gökçek açıklaması

FETÖ iltisakı nedeniyle İngiltere'den iadesi istenen firari iş insanı Akın İpek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Melih Gökçek ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı

Akın İpek'ten Melih Gökçek açıklaması

CiddiGazete- FETÖ firarisi Akın İpek, "2015 yılının başına kadar hizmet hareketinde kimler yönetici derseniz ben Melih Gökçek'i sayarım" dedi.

Türkiye'nin, İngiltere'den FETÖ sebebiyle iadesini istediği firari iş insanı Akın İpek, yıllar sonra ilk kez konuştu.

FETÖ'nün firari ismi Tarık Toros'a konuşan Akın İpek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Melih Gökçek ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Akın İpek, "2015 yılının başına kadar hizmet hareketinde kimler yönetici derseniz ben Melih Gökçek'i sayarım" dedi. İpek konuşmasının devamında, Melih Gökçek’i FETÖ'nün Ankara yöneticisi olarak tanıdığını söyledi.

İpek şunları dile getirdi:

"Eşim Londra’da Melih Gökçek'in eşiyle karşılaşmış. Bir anda dükkanın ortasında 'FETÖ'cü' diye ortalığı ayağa kaldırmış. İki yıl sonra birkaç gün önce, kızımın eşimin görüntüleri Melih Gökçek'in oğlunun Twitter sayfasında gördüm. Melih Gökçek de tutmuş bunu 'oğluma saldırdılar' diye aktarmış.

Ben yıllardan beri Ankara'da yaşayan bir iş adamıyım. Ben aileme medyaya çıkmasını yasaklamıştım. Melih Gökçek'in oğlu uzun zamandır bize 'FETÖ'cü' deyip duruyor. Benim AKP'den, CHP'den, MHP'den ve hizmet hareketinden tanıdıklarım var. 2015 yılının başına kadar hizmet hareketinde kimler yönetici derseniz ben Melih Gökçek'i sayarım. Gökçek'i cemaat yöneticisi olarak tanıdım. Bir anda rüzgarın dönmesiyle 180 derece döndü Gökçek. Yıllardır tanıdığı insanlara FETÖ düşmanı olduğunu göstermek için eziyet ediyor."

2015'TEN BERİ İNGİLTERE'DE YAŞIYOR

İpek'in yöneticisi olduğu Koza İpek Holding 2016 yılında Tasarruf Mevzuatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmişti. İpek 2015 yılından bu yana İngiltere'de yaşıyor. Akın İpek, Türkiye tarafından "FETÖ/PYD çatı davasının firari sanıkları" olarak aranıyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2021, 13:46
YORUM EKLE