Akit'in Mansur Yavaş mahcubiyeti!

Takvim Gazetesi'nin iftirasını "haber" diye paylaşan Akit Gazetesi, gerçek ortaya çıkınca tazminattan kurtulmak için düzeltme yayımlamak zorunda kaldı

Akit'in Mansur Yavaş mahcubiyeti!

CiddiGazete

Medyanın "yalan makinesi" Takvim, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la ilgili yaptığı yalan haberlere bir yenisini daha ekledi. Takvim Gazetesi'ni alıntılayan Akit, gerçek ortaya çıkınca, tazminattan kurtulmak için düzeltme yayımlamak zorunda kaldı.

Yalan haber için okuyucularından ve Mansur Yavaş'tan özür dilemeyen Akit'in düzeltme metni şöyle:

Mansur Yavaş haberi ile ilgili açıklama

Takvim gazetesinin internet sitesinde 26 Aralık tarihinde yayınlanan “Mansur Yavaş'ın rüşvet skandalında yeni gelişme” başlıklı alıntı haberimizde yer alan “Yavaş'ın Balgat Çukurambar'da avukatlık ofisi var. Bu ofisin yer aldığı bina ise Yavaş'ı, CHP'den 2014 yılında aday gösterilmesini sağlayan FETÖ'cü Ayhan Atalay'a ait. Yavaş, bu konuda yöneltilen sorulara da dolaylı cevaplar veriyor. Binanın FETÖ'den arandığı için firari olan Atalay'a ait olduğunu kabul ediyor ama kendisinin ofisi Atalay'a iş yapan Kocamanlar Şirketi’nden kiraladığını öne sürüyor. Yavaş, ‘Ayhan Atalay'ın ilk yaptığı bina benim avukatlık yaptığım bina. Ama buranın dış alüminyumlarını yapan Kocamanlar İnşaat'a yaptığı iş karşılığı verilmiş daireyi tuttum. Ben Kocamanlar İnşaat'tan tuttum’ sözleriyle konuyu geçiştiriyor” şeklinde iddiaların, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın yakın çevresinden edinilen bilgilere göre doğru olmadığı anlaşılmıştır.

Elimize ulaşan tapu kayıtları, ticaret sicil gazetesi ve kira kontrat belgesi doğrultusunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ofisini 2017 yılında başka bir firmadan kiraladığı anlaşıldığından, haberde yer verilen yanlış bilgileri düzeltiriz.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 19:11
YORUM EKLE