Ankara bisiklet yoluna kavuştu

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın seçim vaatleri arasında yer alan "Bisiklet Yolu Projesi"nin 1. etabı olan Milli Kütüphane-Anıtkabir güzergahının ilk 900 metresi tamamlandı

Ankara bisiklet yoluna kavuştu

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim vaatlerinden birini daha hayata geçirdi.

İnsan odaklı çalışmalara ağırlık veren Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş 53,6 kilometrelik bisiklet yolu projesinin ilk etabının tamamlanması için talimat verdi. EGO Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri Milli Kütüphane-Anıtkabir arasındaki 1. Etap güzergahının 900 metrelik kısmını tamamladı.

BİSİKLETSEVERLER BİSİKLET YOLU SÜRPRİZİYLE UYANDI

Kent içinde alternatif ulaşımı ve hareketliliği arttırmak, trafik sıkışıklığını ve çevre kirliliğini önlemek amacıyla çalışmalarına hız verilen “Bisiklet Yolu Projesi” için ilk adım atıldı.

Dokuz etaptan oluşan bisiklet yolunun Anıtkabir önündeki bölümünün çizgilerini çekerek bariyerlerle araç trafiğinden ayıran Büyükşehir Belediyesi, Gençlik Caddesi’ni kullanan Başkentli bisikletseverlere sürpriz yaptı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı ekiplerinin 7/24 çalıştığı projede bisiklet sürücülerinin daha güvenli bir sürüş sağlaması için gerekli önlemler alınırken, 1. Etap olan Milli Kütüphane-Anıtkabir-Beşevler Kavşağı arasında oluşturulacak koridorun ilk ayağında Başkentliler deneme sürüşlerine başladı.

BİSİKLET KİRALAMA UYGULAMASI DA BAŞLATILDI

1. Etaptaki Milli Kütüphane-Anıtkabir bisiklet yolu güzergahının ardından yapılması planlanan diğer güzergahlar şöyle:

2. Etap- Üniversiteler Güzergâhı,

3. Etap- Ümitköy-Etimesgut Güzergâhı,

4. Etap- Sıhhiye-Cebeci Güzergâhı,

5. Etap- TOBB Güzergâhı,

6. Etap- Eryaman Batı Güzergâhı,

7. Etap- Eryaman Göksu Güzergâhı,

8. Etap- Batıkent-İvedik Ostim Güzergâhı,

9. Etap- Ankara Büyükşehir Belediyesi-AKM Güzergâhı

30 Ağustos Zafer Parkı’nda bisiklet kiralama uygulamasını da başlatan Büyükşehir Belediyesi, bisiklet yolu projesinin dışında bisiklet kullanımını artıracak çalışmaları Başkent’in diğer park ve rekreasyon alanlarında yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2021, 02:04
YORUM EKLE